Sliedič
03.08.13,09:54
Ahoj ľudkovia, mám takýto problém. Po zapnutí pc mi monitor prestal svietiť (je akoby v tieni, t.j. keby bola tma, neviem nič prečítať, ale teraz keď je svetlo, ako tak sa to dá. Oplatí sa to opraviť, alebo si mám zháňať nový monitor? Mimochodom je to Phillips a na tú značku by som čakal, že vydrží viac, ako rok. Tým pádom ale je ešte rok v záruke... Je to presne model 196VL

Teraz keď som dopísal poslednú vetu, zrazu "zasvietil" a už funguje tak, ako má. Asi sa to bude už len zhoršovať.

V čom môže byť problém? Ďakujem za rady !
erik555
03.08.13,08:12
SmartContrast mas zapnuty? Skus ho vypnut, ci na dalsie dni, ked zapnes PC bude rovnaky problem. Neviem este ake ma automaticke funkcie...
Sliedič
03.08.13,08:26
Všetko tu mám tak, ako bolo prednastavené. Nič som nikdy nemenil. SmartContrast som v nastaveniach nenašiel - len Contrast. Nechcem to meniť, lebo s monitorom sa niečo stalo bez toho, aby som softvérovo zmenil nastavenia.
sthruska
03.08.13,08:30
Skúšal si káble? Do často robí problém.
erik555
03.08.13,09:11
Všetko tu mám tak, ako bolo prednastavené. Nič som nikdy nemenil. SmartContrast som v nastaveniach nenašiel - len Contrast. Nechcem to meniť, lebo s monitorom sa niečo stalo bez toho, aby som softvérovo zmenil nastavenia.
To sa bojis aj na televizore si nastavovat jas, kontrast, farby a ostatne aj automaticke funkcie? Ved ten SmartContrast bud zapnes On, alebo vypnes Off. Tam sa coho bojis? Kolko mas rokov???
a02sk
03.08.13,09:34
No da sa povedat ze philips je celkom o.k. ale napr benq alebo samsung su ovela kvalitnejsie hlavne led monitory samsung su výborne. Podla mna je problem v svetelnom zdroji vo vnutri ale v plosnom spoji ktory riadi jas ci svetelny zdroj.
Treba reklamovat ak sa da.
misoft
03.08.13,13:24
Vyzerá to na problém podsvietenia monitora - keďže asi zobrazuje, ale podsvietenie vypadáva - ak sa to zopakuje a je v záruke - šup-šup - reklamácia.
Sliedič
03.08.13,14:40
No a keď to budú riešiť 15 dní, tak ja budem 15 dní bez pc? To si nemôžem dovoliť :-(
erik555
03.08.13,14:42
No a keď to budú riešiť 15 dní, tak ja budem 15 dní bez pc? To si nemôžem dovoliť :-(
A aky mas telkac? este stary CRT?
kopretinka
03.08.13,14:44
môžu to riešiť aj 30 dní....
misoft
03.08.13,18:55
Ak máš doma nejaký LCD telkáč - tie už majú aj vstupy pre VGA - môžeš dočasne použiť ako monitor (len zvolíš vstup VGA v menu), prípadne majú HDMI, alebo DVI vstupy (tiež zvoliť patričný vstup). A bez PC už nebudeš (len trochu väčší monitor v nábytkovej stene :D:D:D)