PotPalo
03.08.13,12:18
Mám router D-Link DIR-635 a internet cez káblový modem. Všetko funguje, až na jeden problém, a to je otravná stránka z routeru o nemožnosti pripojiť sa: "Oops! The page you requested is not available". Tá sa zobrazí keď je router zapnutý, ale ešte sa káblový modem nepripojil na internet, a ja už spustím prehliadač a chcem zobraziť nejakú stránku. Tejto sa nedá zbaviť ani keď sa už pripojí na internet. Ak sa aj potom na internet pripojí, stále mi to dáva túto hlášku namiesto tej stránky, F5 nepomáha, zavrieť prehľadávač (Opera) nepomáha. Iné stránky idú, v IE táto stránka ide tiež, len tu je to akoby v cache alebo kde. Pomôže jedine odpojenie LAN káblu z počítača (alebo vypnutie WiFi v notebooku), stlačenie F5, potom sa načíta klasické "nedá sa pripojiť...", a po opätovnom zapojení káblu a F5 už funguje. Je to otravné, robí to aj cez WiFi, aj káblom. Dá sa to nejako vypnúť v routeri, aby sa táto stránka nevnucovala, ale aby to hodilo len klasickú chybu timeout ako pri starších routeroch? Tam tento problém nebol.

Edit: už som na to asi prišiel, vypol som "DNS Relay" v routeri. Predtým mi v počítačoch písalo ako DNS servery IP adresu routeru, teraz sú tam dva reálne. Akurát som sa musel znovu pripojiť ručne na WiFi (pri automatike nebol žiadny DNS), a v PC použiť ipconfig /release a potom /renew (odpojenie káblu nepomohlo).
Takže "DNS Relay" je vlastne cache DNS adries v routeri, a keď nejakú nenájde, uloží si do cache že neexistuje, aj keď potom už existuje.
misoft
03.08.13,13:19
Sám si si odpovedal :D. Ale máš pravdu - DNS Relay - router odošle požiadavku na pripojenie, ale keď ju nedostane, ukladá do cache a z nech znova pristupuje na pripojenie (pritom má tam "výsledok" - nedostupné). Ak je Relay vysoká, cache bude mať stále obsah "nepripojenej" požiadavky a výsledok "......not available". Stlačením F5 sa vyšle nový požiadavok, zároveň sa cache routera vymaže a pripojí. Ak je DNS Relay malé, alebo vypnuté, po neúspešnom pripojení sa cache maže a požiadavok sa zasiela ako po refreshi (F5) automaticky.
PotPalo
04.08.13,18:19
No práveže po F5 sa cache routeru nevymazala, na tú stránku sa jednoducho už nedalo dostať, stále to do počítača posielalo tú "not available", aj keď už bola available. Takže som tú cache (DNS relay) v routeri vypol a je pokoj.