Monicka695
03.08.13,13:52
V robote sa mi stalo že sme v obálke dostali poštu na úhradu faktúy s priloženým* pokladničn*ým dokladom .. ten červený PPD a ja som si všimla len faktúru a ked som obálku potrhala potom som našla kusy od príjmového pokl. dokladu nie dokument z registračnej pokladne ale obyčajný príjmový pokladničný doklad! A ja som účtovníčke* odovzdala* len faktúru .. čo sa stane ked tam nenájde Príjmový pokl. doklad?
marjankaj
03.08.13,12:09
A zaplatila si tú faktúru?
Monicka695
03.08.13,12:52
Ja si myslím že bola zaplatená preto bol priložený príjmový pokl . Doklad.. Poradte bude to chybat alebo jej staci faktura k zaučtovaniu ??
marjankaj
03.08.13,12:54
Samozrejme jej to bude chýbať. Príjmový doklad sa vydáva pri prevzatí úhrady. Preto mi je to divné. Kedy teda zaplatili?
Monicka695
03.08.13,12:58
Ja neviem pretoze som nepozrela fakturu len som vydela ze ide o uhradu čo sa teraz dá robit ?
KEJKA
03.08.13,13:02
ak si našla potrhaný PPD, mohla si ho predsa nejako zreparovať - zlepiť,
rozhodne bolo treba účtovníčku informovať. Možno by stálo za to - vyžiadať ešte raz potvrdenie o úhrade.
Monicka695
03.08.13,13:08
Ale ked ho nenajde ucite bude kontaktovat firmu od ktorej prisla faktura nie ? Inak to nevie zauctovat :-\
KEJKA
03.08.13,13:47
faktúru zaúčtuje
úhradu by mohla zaúčtovať na základe čestného prehlásenia zodpovednej osoby - preto by bolo vhodné nájsť aspoň tie utržky.
marjankaj
03.08.13,14:13
Kejka a ktože je to tá "zodpovedná osoba" v tomto prípade?:---
Monicka695
03.08.13,14:48
Stefan2005
03.08.13,17:06
... mám dojem že sranduješ; ak nie, tak je to ako zlý sen - potrháš PPD, následne ho vyhodíš do smetí, a účtovníčke o svojich prešlapoch taktne pomlčíš... predpokladám, že nie ty si tá zodpovedná osoba...
Monicka695
03.08.13,17:26
radšej mi vysvetlite čo sa dá spraviť s tým alebo čo sa môže v tomto prípade stať lebo na to som ešte odpoved nedostala...
kremienok76
03.08.13,17:32
Neskutočná táto telenovela ....... normálne je potrebné zavolať do dodávateľskej firmy, vysvetliť situáciu a vypýtať si kópiu, bez problémov by ti ju mali vystaviť. K zaúčtovaniu je doklad potrebný, či uhradíte FA ešte raz keď bude "svietiť" ako neuhradená ... resp. ti bude lepšie to "hasiť" keď príde späť platba, lebo to bolo uhradené opätovne ????
kukučka
03.08.13,17:37
Pekne krásne to povedz účtovníčke a nezaškodilo by, keby si sa naučila dačo
z účtovníctva.
julysak
03.08.13,17:39
Kto je zodpovedná osoba ?
Načo ti je čestné prehlásenie / o čom ?
Tan kto zobral peniaze z pokladne, nech takisto láskavo donesie do pokladne účtovný doklad
- ak to bolo v hotovosti
(ale aký mulo by dal peniaze v hotovosti ?? :D a PPD by prišlo poštou)
PS1
- ak by to bolo z účtu, tak na čo ti je PPD ??????????? (pokladničný ??? PD )
PS2
To je fakt taký problém požiadať prijímateľa peňazí o kópiu PPD ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ????

že to musíš riešiť v samostatnej téme :D :D
julysak
03.08.13,17:42
Vydýchaj sa :
- kto platil
- ako platil
- prečo prišiel PPD poštou ???
- PPD prišiel pred zaplatením ?? - - tak to nebolo treba ani platiť :D
pillot
03.08.13,21:48
Ak bola faktúra platená prevodom, tak PPD od dodávateľa nepotrebuješ. Ak to bola dobierka mala by si mať potvrdenie od pošty. Ak faktúra bola platená šekom, tak potvrdenie máte.
Ak žiadne z uvedených, tak účtovníčka bude evidovať faktúru, ako nevyrovnanú a skôr či neskôr bude dopytovať potvrdenie o úhrade.
Dav
04.08.13,05:21
Spravila si chybu,hoci nechtiac, tak ju rieš. Zdvihni telefón a požiadaj o vystavenie opisu príjmového dokladu. Ak nevieš číslo telefónu, tak napíš do firmy list. Filozofovanie Ti nepomôže, ani doklad nikto z nás nevyrobí. Už keď si zistila, že si ho roztrhala a vyhodila, mala si z koša vybrať útržky a doklad poskladať. Chybu môže urobiť hocikto, ale zaujať postoj ja nič, ja muzikant je zbabelé. A áno, doklad bude chýbať, tak nehraj mŕtveho chrobáka, ale naprav, čo si pokazila.