vladokra
04.08.13,09:55
Zdravím mám otázočku, mám 44 rokov a potrebujem maturitné vysvedčenie, mám výučný list odbore obrábač kovov takže by som si chcel dorobiť maturitu vie niekto poradiť ako najľahšie a najrýchlejšie sa to dá a kde? môže byť z akého koľ vek odboru, za radu vopred ďakujem
arizona
04.08.13,08:38
Dorobiť maturitu si môžete formou nadstavbového štúdia. Nadstavbové štúdium sa organizuje v odboroch vzdelávania stredných odborných škôl, ktoré nadväzuje na predchádzajúce odborné vzdelávanie a prípravu v príbuznom odbore vzdelávania ukončeného stredným odborným vzdelaním, a
ukončuje sa maturitnou skúškou. Nadstavbové štúdium trvá spravidla 2 roky a môže mať rôzne formy.
Aktuálnu ponuku škôl s takýmto štúdiom nájdete na webstránke www.svsmi.sk. Odporúčam overiť si
(napríklad na webovej stránke týchto škôl, alebo aj priamo v škole), či otvárajú takéto štúdium na budúci školský rok a v akej forme."
http://www.skolainak.sk/poradenstvo/ako-si-mam-dorobit-maturitu
avalik
04.08.13,08:47
ak mas vyucny list v odbore obrabac kovov, maturitu si mozes dorobit nadstavbovym studiom v odbore strojarstvo (2 roky)

alebo vystudovat strednu skolu v inom odbore ale v celom rozsahu 4-5 rokov
vladokra
07.08.13,04:07
Zdravím, viete poradiť konkrétne školu s ktorou sú dobre skúsenosti (dobrá úspešnosť zvládnutia učiva aj starším žiakom a úspešnosť zmaturovania, časová náročnosť) okolie Dubnice nad Váhom,
alaya1
07.08.13,04:42
Nadstavbove studium ma nadvazovat na typ predosleho ucebneho odboru, tazko radit takto.
vladokra
09.08.13,04:47
Zdravím, má niekto skúsenosti so školou Súkromná stredná odborná škola v Bytči a aké?
Mila123
09.08.13,05:08
Zdravím, má niekto skúsenosti so školou Súkromná stredná odborná škola v Bytči a aké?
vraj sú veľmi dobré...
na prednášky sa nemusí chodiť, testuje sa cez PC, mojej známej dcéra chodí , školu navštevuje 1x za polrok, aby v ten deň urobila cca 6-8 skúšok........:D
veronikasad
09.08.13,05:17
Zdravím, má niekto skúsenosti so školou Súkromná stredná odborná škola v Bytči a aké?
vraj sú veľmi dobré...
na prednášky sa nemusí chodiť, testuje sa cez PC, mojej známej dcéra chodí , školu navštevuje 1x za polrok, aby v ten deň urobila cca 6-8 skúšok........:D
To sa dá - za jeden deň urobiť 6-8 skúšok ? (alebo skúšky sú len formalita)
Mila123
09.08.13,05:26
Zdravím, má niekto skúsenosti so školou Súkromná stredná odborná škola v Bytči a aké?
vraj sú veľmi dobré...
na prednášky sa nemusí chodiť, testuje sa cez PC, mojej známej dcéra chodí , školu navštevuje 1x za polrok, aby v ten deň urobila cca 6-8 skúšok........:D
To sa dá - za jeden deň urobiť 6-8 skúšok ? (alebo skúšky sú len formalita)
ťažko povedať ako sa to dá, resp. nedá....
školský poriadok vraví o niečom inom, ale prax....
známa je rada, že jej tam dcéra chodí do školy, nakoľko má 20 rokov, stále iba základné vzdelanie ale už stihla od 07 08 2013 ísť na MD:.........
môžem sa konkrétne opýtať, ale neviem či bude študentka celkom úprimná.....
tajkov
06.11.16,16:45
su výborný, odporúčam tam študovat, ...
skušky robíš aj cez internet aj v škole, a učitelia sa ti venuju, vyskušaj aky su super..
kopretinka
06.11.16,16:51
ty si tú školu absolvoval? Veď neovládaš ani i/y
Krtka11
28.04.17,17:40
Aj ja rozmýšľam nad dištančnou formou štúdia v Bytči. Ak máte niekto skúsenosti s touto školou, prosím napíšte mi sem.
Ďakujem.
Lenka.33
05.03.18,09:48
ja tiež rozmýšlam nad školou v Bytči.Máte skúsenosť?