danoBA
04.08.13,11:48
a02sk
04.08.13,12:57
Vybrať si budeš musieť sám ale ak s tým nemáš nijaké skúsenosti skúsim poradiť podľa známych údajov o telefónoch. Môžeš si na ne tiež pozrieť recenzie na heureke, čo o nich hovoria ostatní.

Lumia 820 - ja čo viem najnovšie nokie sa vo svete veľmi zle predávajú lebo ľuďom sa nepáči (ani mne) ich operačný systém (prostredie telefónu) ktoré je vďaka MS Windows Phone 8 dosť zložité hlavne pre nových používateľov. Procesor má celkom výkonný, postačujúci na dnešnú dobu i keď najnovšie hry tam budú sekať. Pamäť RAM má priemerných 1GB - v strednej triede väčšiu nehľadaj. Pamäť v telefóne je 8GB - trocha menej ale stačí, keďže tento telefón podporuje pamäťové karty. Ku každej Lumii (automaticky) ale prakticky ku každému telefónu môžeš dostať napr. 7GB pamäte zadarmo od Microsoftu alebo napr až 50GB od služby MEGA (ak chceš vedieť viac opýtaj sa v správe). Pripojiteľnosť ku sieťam je dobrá čiže klasické 2G telefonovanie 3G internet alebo videohovory a u nás zatiaľ nevyužiteľné 4G na superrýchly internet. Problém je však vo vyžarovaní vysielača v telefóne, ktorý v prípade Nokii je najškodlivejší a ničíš si s tým zdravie.
Foťák má v papiroch kvalitný ale v skutočnosti nejak neprekvapí. Tu je odkaz na porovnanie fotákov všetkých telefónov:
klikni (http://www.gsmarena.com/piccmp.php3)
Ja keď som si kupoval prednedávnom mobil o takýchto nokiách som ani len nerozmýšľal...len kvoli OS a škodlivosti všetkých nokii...navyše má na dnešnú dobu dosť malé rozlíšenie displeja.

Optimus L9 - operačný systém je v tomto prípade Android, ktorý je jednoduchší a má oveľa viac funkcii. Displej má aj o niečo vyššie rozlíšenie a veľkosť pre mňa príjemnú. RAM je rovnako veľká ako pri lumii. Procesor má však trocha slabší, preto by som tento telefón neodporúčal ak ti má dlhšie vydržať. Tiež má aj o polovicu menšiu vnútornú pamäť, takže na tento kašli. Fotoaparát neoslní. Má však oveľa menšiu hodnotu škodlivého žiarenia ako nokia.

HTC one s - Operačný systém Android s HTC nadstavbou Sense 4.0. Mne osobne sa nadstavba páči menej ako na Samsungoch alebo Huaweioch. Displej dobrého rozlíšenia. Konečne veľká pamäť pre aplikácie 16GB (reálne nejakých 12). Ram má rovnako 1GB. Hodnota škodlivosti je vyššia ako u LG ale menšia ako u nokie.
Fotoaparát by mal byť dostatočne kvalitný. Procesor je dostatočne rýchly.

S3 mini - malý, kompaktný asi z najmenšou škodlivosťou zo všetkých tebou vybraných. RAM je tiež 1GB. Pamäť 8GB čo je trocha menej ako u HTC. Procesor je jeden na dnešnú dobu zo slabších. Nadstavba os Android je jedna z najlepších.
Foťák síce menšieho rozlíšenia ale od Samsungu vždy kvalitný. Pekne spracované prostredie po grafickej stránke.

Môžeš ísť napríklad aj do Samsung Galéria v BA a každý telefón si vyskúšať...

Čo by som ti odporučil ja je Samsung Galaxy SIII, ktorý mám ja a som nad mieru spokojný. Displej má pekné farby s vysokým rozlíšením (nevidieť pixely voľným okom) a pre mňa optimálnou veľkosťou. Je tenký a ľahký. Procesor je výkonný a zahráš si aj tie najnovšie hry bez sekania. RAM je rovnako veľká ako u zariadení, ktoré chceš ale vďaka programu na správu pamäte je jej vždy dostatok. Fotoaparát je vynikajúci lebo má snímač značky SONY. Videá sú vo FulHD vysokej kvality.
Android je na ňom vynikajúci a jednoducho ale zároveň pekne spracovaný. Na všetky funkcie sa dá prísť behom jedného dňa, tiež to bol môj prvý smartfón a nemenil by som ho. Tých 50 € nad tvoj strop naozaj stojí za to. Neoľutuješ :)
erik555
04.08.13,13:22
"pre mňa optimálnou veľkosťou." ....136,6 x 70,6 x 8,6 mm - 13,6cm na 7cm to kde nosite taketo mobilne telefony, vo vreckach? Ja mam starucky 11cm x 5cm aj ked nema hrubku do 1cm, ale este by som prijal mensiu sirku/vysku :D
a02sk
04.08.13,14:07
Pohoda vo vacku je akurat
lujza.j
04.08.13,14:13
ja mám zvlášť kabelku:D:---
erik555
04.08.13,15:02
ked mne 11 x 5 cm je velky vo vrecku, tak si neviem predstavit placku 13,6 x 7 cm :D To aby mi aj vycnieval a zlodejom ako na dlani ponukal? :D
a02sk
04.08.13,17:05
Ja neviem som s velkostou spokojny clovek si rychlo zvykne uz nechcwm mensi ani vidiet
buchač
04.08.13,17:13
Aj ja som s VELKOSŤOU spokojný ......ale čo tam po mne .... :D :D :D :D
a02sk
04.08.13,17:15
:D
lujza.j
04.08.13,17:24
....čím väčší tým lepší, aspoň ma nebolia oči:D...malý sa zle šmátra v taške.....
a02sk
04.08.13,17:25
A zle sa pise.na klavesnici
erik555
04.08.13,17:31
taska je taska, ale vrecka? taku placku nosit vo vrecku gati??? No kazdy co mu vyhovuje :) To sa vlastne da, s takou plackou v prednom vrecku rifli, aj sadnut? :D