Rolnd
04.08.13,17:08
Dobry den prajem,

Planujem kupovat byt a vsade citam, ze pokial by mi nevyhovovala cena nehnutelnosti vypocitana externym znalcom, mozem skusit ineho znalca.

Otazka znie kedy sa prosim Vas plati znalcovi za znalecky posudok bytu? Nakolko si neviem predstavit zaplatit si 3 znalcov a kazdemu dat napr. po 140 eur.

Pytam sa na Vase skusenosti, ci je mozne pockat aka suma znalcovi vyjde a ak bude nizka, podakovat mu, poslat ho kade lahsie a zavolat dalsieho alebo sa mu plati uz dopredu bezohladu na vysledok ohodnotenia.


Dakujem pekne za odpovede.
julysak
04.08.13,15:17
A prečo by ti tú sumu povedal, ak ti na nose vidí, že ho chceš okradnúť ????
avalik
04.08.13,15:19
Zákon o znalcoch, tlmočníkoch a prekladateľoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov

§ 3
Znalečné a tlmočné

(1) Znalec, tlmočník alebo prekladateľ sa môže dohodnúť so zadávateľom na zmluvnej odmene; ak sa nedohodnú, patrí mu tarifná odmena.

§ 2
(6) Znalec, tlmočník alebo prekladateľ

a) môže od zadávateľa požadovať primeraný preddavok na znalečné alebo tlmočné,

-----------

nemozes si dat urobit znalecky posudok a nezaplatit zan lebo sa ti nepaci vysledok
arizona
04.08.13,16:20
Ty si myslis, ze ti ho znalec vyda do ruk bez zaplatenia?

Tebe by sa ako pacilo,keby si u teba niekto objednal sluzbu,ty by si ju urobil a on by ti nezaplatil?Divne zmyslanie :rolleyes::confused:
buchač
04.08.13,16:39
Ty predsa nemusíš kupovať nehnuteľnosť s tým znaleckým posudkom ...

Tým chcem povedať jedno ...
Znalecký posudok je v podstate orientačný ...
Ak sú znalci ( obaja , t.j. predajcu a aj kupcu ) objektívni , tak sa musia zísť na dosť približnej sume ...tabuľky proste nepustia ....

Cena nehnuteľnosti môže mať podľa znalca normálnu cifru ....ibaže nie každý kupec je nenormálny ....

P.S.:
....k tomu poďakovaniu sa znalcovi a poslaniu ho kade ľahšie sa radšej nevyjadrujem ...
Nepoďakoval by si sa mi za názor ....
Ferdosondo
05.08.13,05:48
Na kúpu bytu potrebuješ peniaze nie znalca. Veď predsa kúpnu cenu dohaduješ s predávajúcim. Darmo budeš mávať so znaleckým posudkom, keď predávajúci nebude chcieť za tú sumu predať.
chandler
05.08.13,06:52
to si si pomylil forum. to musis ist na
akookradatludi. sk
marjankaj
05.08.13,06:56
Ty chceš dať znalcovi ohodnotiť cudzie nehnuteľnosti? A ešte k tomu sadarmo?:(
Llívia
05.08.13,07:00
Ak by ti nevyhovovala cena nehnuteľnosti, môžeš skúsiť inú nehnuteľnosť ;)
Predávajúci nie je viazaný znaleckým posudkom. Ako a akú cenu si určí, je na predávajúcuom.
avalik
05.08.13,07:00
az teraz som si uvedomila, ze chce kupovat :) ... a teda, ked znalcovi vyjde nizka suma, tak bude zhanat znalca, ktory mu to ohodnoti na viac - aby mohol viac zaplatit za byt ? :eek:
alaya1
05.08.13,07:03
Potrebujes znalca na to, aby ohodnoitil nehnutelnost pre pripad cerpania hypouveru? vtedy maju banky svojich znalcov.
alaya1
05.08.13,07:03
znalecky posudok potrebuje, ked chce erpat hypouver na kupu nehnutelnosti.
bjuty smis
06.08.13,08:37
vieš, čo? a ked ho pošleš kade lahšie, mohol by si mu aj šlohnuť mobil ...
BXLmiami
06.08.13,16:15
Súdi podľ seba,on predsa veľmi rád a bez sťažovania sa robí zadarmo:-)).Myslím,že na Slovensku ma už nič neprekvapí....Mimo témy.
buchač
06.08.13,17:35
Banky možno majú svojich znalcov ....ale iba na posúdenie toho znaleckého posudku pre jedinca , ktorý žiada o hypotéku .
Neviem si predstaviť , že koľko znalcov by potrebovali banky zamestnávať - proste by nestíhali ...
Znalec nepotrebuje podvádzať . zinkasuje svoju odmenu a banka posúdi ....
avalik
06.08.13,17:57
buchy, banky nezamestnavaju znalcov ale s nimi spolupracuju ... a posudok tohto znalca vzdy zaplati ziadatel o hypoteku, nemoze si vyberat medzi znalcami - banka poskytuje peniaze = banka urcuje pravidla, ak sa to niekomu nepaci moze si poziadat o hypoteku inde
buchač
06.08.13,19:15
add. 1 - banky a znalcovia - vravel som niečo vo význame " možno " ...
add. 2 - veď to je jasné , že klient platí tie služby ...akurát je rozdiel v sume za posudok u jednotlivých znalcov .
add. 3 - že si nemôže vyberať znlaca POVEDAL KTO ??????

Lebo ja som mal znalca ,ktorého som si vybral sám .
Banka absolútne neriešila jeho samotnú osobnosť , podstatné bolo razítko súdneho znalca v obore ...