mirobx
04.08.13,17:16
Mam otázku. Budem mať voľnú živnosť ale som stále zamestnaný na TPP, ale moje prímy budú 0, znamená to že aj moje odvody do zdravotnej a socialky budú 0? Lebo som z toho jeleň.
veronikasad
04.08.13,16:39
Načo ti bude živnosť, keď budeš mať nulové príjmy ? Alebo si príjmy mýliš so ziskom ?
mirobx
05.08.13,14:34
Voľnú živnosť chcem na prilepšenie k platu, ale čo ak sa my nebude dariť a nebudem mat povedzme prve mesiace žiadnych klientov. Teda nič nezarobím a nič aj neodvediem?
veronikasad
05.08.13,14:55
Platby odvodov do SP a ZP závisia od výšky ročných príjmov a až následne od zisku. Ak ročné tržby presiahnu 12-násobok min. vymer. základu (12*402,50), bez ohladu na výšku zisku a skutočnosť, že si aj zamestnaný, od 1.7.2014 sa staneš povinným platitelom odvodov do SP. A platiť ich budeš aj v mesiacoch (po 1.7.2014), keď tvoj príjem=tržby bude nula
abakan
05.08.13,17:11
Teraz sa možno mýlim ale čítal som niečo takéto: založím si živnosť popri zamestnaní ,prvý rok nemusím platiť do Socialnej poisťovne nič a do zdravotnej tiež nič lebo tam za mňa platí môj zamestnávateľ ale musím sa tam zaregistrovať do 8 dni. A po prvom vyučtovacom období, ak moje prijmi zo živnosti nedosiali 12-násobok minimálneho mesačného vymeriavacieho základu, tak ani v daľšom roku nebudem musieť nič platiť do socialnej a zdravotnej poisťovne?
sroservis
02.09.13,19:37
Ak ste zdravotne poistený z iného dôvodu (zamestnanie), preddavky na ZP zo živnosti by mali byť nula, po ukončení kalendárneho roka však môžete mať nedoplatok na ZP v závislosti od dosiahnutých príjmov zo živnosti.
marjankaj
02.09.13,19:43
Veď si založ hneď SRO. Odvody sa ťa týkať nebudú. Budeš musieť iba podávať "nulové" daňové priznanie právnických osôb aj spolu s výkazmi. :---