Inge10
15.03.06,11:48
Ahojte,
chcela by som vás najskôr všetkých pozdraviť a povedať, že táto stránka a ľudia, kt. sem prispievajú sú super, skladám klobúk pred vašimi vedomosťami...
Začínam tento rok účtovať v PO a potrebovala by som poradiť ohľadne kreditnej karty (a určite toho bude oveľa viac)....
1. Zamestnanec na ktorého je kreditka vystavená ju používa aj na súkromné účely (čo má dovolené) ako mám zaúčtovať tieto operácie. Mňa napadá pohľadávka voči zamestnancovi na 355 a jeho úhrada cez 211/355.
2. Ako zaúčtovať splátku kreditky, ktorá odchádza automaticky z bakového účtu, na aké účty?
Čítala som témy ku kreditke, ale toto som tam nenašla a priznám sa mám v tom ešte stále guláš.... :o(
Ďakujem za ochotu reagovať na opakujúcu sa tému.
Ingrid
zaclony
15.03.06,15:54
Ja používam platobnú kartu a dobrí ľudia z porady mi poradili, aby náklady uhradené z kreditky sa účtovali ako interný doklad 5**/261 a až keď príde bankový výpis, tak sa učtuje 261/221.To ako zaučtuješ ich súkromné platby neviem, ale asi ako pohľadávku, ako si napísala.
Inge10
16.03.06,09:39
Zaclony ďakujem.... o zúčtovaní nákladov som sa dočítala tu na porade, len si neviem poratiť s tou úhradou splátky z bežného účtu na kreditku? Ako to zúčtovať?
KvetkaK
16.03.06,09:42
Aka je to vlastne splatka, ako keby uveru?
Pukluš
16.03.06,09:50
Nám chodí každý mesiac výpis z kreditky, na ktorej sú poznačené pohyby. Ja si priložím k nej doklady, ktoré sa toho týkajú. U nás väčšinou tankujú, takže sú tam bloky z benzínky. Niekto tu na porade mi poradil, aby som to účtovala ako záväzok, takže to zaúčtujem interným dokladom 5xx/325 a keď je splátka tak 325/221.
Inge10
16.03.06,11:25
Ahojte,
KvetkaK tá splátka je úhrada minutých peňazí z kreditky... to znamená, že máme nejaký mesačný úverový rámec na kreditke a čo minieme to nám ztrhnú z BÚ...sakra práve ma napadlo, že to je vlastne splátka krátkodobého úveru z banky? 231/221 alebo sa mýlim??? :confused:
Veľká vďaka za odpovede...
Inge10
16.03.06,11:36
Pukluš,
ten záväzok 325 používaš pri úhrade na BÚ, ale ako to účtuješ na výpise z kreditky... 221xxx/325, alebo 231/325... neviem totiž ako mám zaradiť ten výpis z kreditky, či pod banku, alebo krátkodobé úvery...
Ďakujem.