x2x2
04.08.13,18:42
Dobry den.
Pred 3 mesiacmi som uzatvoril IZP so stvrtrocnou platbou. Prvu platbu som zaplatit (80€) a teraz by som mal zaplatit opat, ale chcel by som ju zrusit. Ako ju zrusit? Staci len napisat a poziadat o zrusenie poistky? DAKUJEM
naty-ka
05.08.13,07:05
no pri mojích poistkách mám takú klauzulku že pri zrušení si nechávajú istú časť peňazí, takže možno ti tých 80€ nevrátia ale zrušiť by sa to malo dať..
x2x2
05.08.13,19:20
To zeby som dostal aspon nieco naspat ani neratam :D
avalik
05.08.13,19:26
sposob zrusenia mas uvedeny v poistnej zmluve, prip. vo vseobecnych podmienkach
Mariana B.
05.08.13,21:03
Pozri VPP , ale predpokladam, ze dalsej platbe (aspon alikvotnej casti) sa nevyhnes, nakolko poistovne maju vacsinou vypovednu dobu a pocas nej si stale poistený/á a teda musíš aj zaplatiť... a späť naozaj pri IZP (co sa poklada za dlhodou investiciu) necakaj nic...
este si ale over dokedy mozes od zmluvy odstupit od pociatku - tiez najdes vo VPP
kytica
07.08.13,08:03
Do 2 mesiacoch môžeš vypovedať poistnú zmluvu a vtedy Ti uhradené peniaze vrátia. V treťom mesiaci ak vypovieš zmluvu, tak peniaze Ti nevrátia, lebo tzv. odkup je až v 2 alebo v treťom roku, závisí od poisťovne. Vypoveď podaj písomne napíš tam číslo zmluvy, číslo občianskeho preukazu a podávaš výpoveď a podpíš. Samozrejmä do hlavičky naapíšeš meno priezvisko a adresu. Ale môžeš aj zmeniť platenie poistky na mesačné. Ak sa Ti zdsá veľa odrazu 80Eur.