duves
05.08.13,07:54
V zmysle mojich príspevkov v témach:
http://www.porada.sk/t219952-p15-kupelna-sprchovy-kut-vana.html#post2391090
a
http://www.porada.sk/t220998-poskodena-glazura.html#post2386410
sme s manželkou rozhodnutí fime nevyplatiť plnú sumu ako obdržíme na faktúre.
Pýtam sa, či mám pravo požadovať úpravu sumy vzhladom na odflaknuté prace a rozne poškodenia, pričom objavujem dalšie, ktore zdokumentujem. V prípade sporu oslovím pravdepodobne TV Markízu za účelom medializácie.
Tweety
05.08.13,05:57
Samozrejme že áno. Treba spísať všetky nedostatky ešte pred platbou,vykonzultovať to s dodávateľom ak nebude zdielnýa pohroziť, že ak neuznajú reklamácie, budeš postupovať inak. (TV.....
lubko6394
05.08.13,06:33
Pri problémoch s kvalitou by som nezaplatil vôbec nič do odstránenia poslednej závady. Inak Ti ostane len problém a nezáujem dodávateľa - veď ak dostane zaplatené za to, čo je v poriadku, tak náklady na odstránenie problému môžu byť vyššie ako to čo bude potom inkasovať a nebude to chcieť opraviť. Ibaže by si sa zmluvne zaviazal, že budeš platiť aj za zle vykonanú prácu, to ale nepredpokladám.
duves
05.08.13,06:46
vdaka
duves
05.08.13,06:50
Vdaka
luja5
05.08.13,07:41
Však budeš podpisovať nejaký preberací protokol, či nie? Ak sú závady a poškodenia, mali by byť v protokole uvedené a malo by sa to odzrkadliť aj na nižšej sume na faktúre - na primeranej zľave z dohodnutej ceny, pokiaľ netrváš na odstránení závad (ja by som trvala, ja by som nekvalitnú prácu neprevzala).
duves
05.08.13,08:06
My sme už na nervy s manželkou, začínali sme 8.jula a dnes je 5.augusta a dnesom si musel vziat 14.dneň dovolenky. Bol tu vodar, čo opravoval skrinku. Pytal som sa ho na nazor koli tej prasknutej obkladačke za misou wc a tiež bol prekvapeny. Uťahoval wc misu, vraj to prasklo asi koli tomu, že to nebolo dobre utiahnute.
luja5
05.08.13,09:14
Verím Ti, že ste na nervy. Ja mám podobnú tortúru za sebou, len s kuchyňou, chodbou a WC. Z jedného mesiaca boli viac ako tri mesiace, časť našej rodiny bola zatiaľ u mojich rodičov, časť u našich dobrých susedov, variť deťom sa doma nedalo ... Ale stálo mi to za moje nervy, za trvanie si na svojom, aby vymenili poškodené, prerobili zle urobené. Čo všetko - to je na celú story, ani by sa veriť nechcelo, stačí spomenúť zle dané nové kachličky, ktoré museli strhnúť a dávať kompletne všetko nanovo. Ale mala som zmluvu tak, že zálohy som dávala postupne len na materiál (prípadne sme kupovali spolu) a za jednotlivé práce som platila až po ich ukončení a prevzatí. Posledné WC nakoniec ani nedokončili, lebo neboli schopní dodržať už x-tý termín, odmietla som im dať ďalší termín a išlo už len o veci, ktoré som si povedala, že si dokážem dokončiť aj sama, keď to podstatné už "majstri" urobili. Tak som písomne oznámila dodávateľovi, že pre nesplnenie podmienok odstupujem od pokračovania prác a nedoplatím. Dosť slušne som na tom WC zarobila, lebo dodávateľ sa mi spätne ani neozval:). Asi bol rád, že ma má z krku:).
Dnes som rada, že som to s nervami vydržala, lebo sa pozerám na peknú a dobre urobenú kuchynskú linku, na pekne urobené kachličky, na WC podľa mojich predstáv... Mňa by zľava z ceny nijako neuspokojovala, lebo už dávno by som zabudla, koľko som vlastne ušetrila, ale tú nekvalitu by som mala denno-denne na očiach:).
witch
05.08.13,12:36
My sme mali zle urobenú pec s krbovou vložkou a vzduchotechnikou, zaplatili sme len za materiál a pri preberaní diela sme do zápisnice uviedli výhrady a záver, že nezaplatíme plnú sumu za práce vzhľadom na uvedené. Vykonávateľ bol dosť hrubý, vyhrážal sa súdmi a nechcel sa baviť o odstránení vady. Nedali sme sa zastrašiť a nič nezmohol. Vady síce neodstránil, ale peniaze nedostal a na súd nás nedal, lebo zistil, že by mu nedali za pravdu. Treba vždy spísať zmluvu o dielo a preberací protokol. Dá sa lepšie brániť, než keď je to iba per huba. :-)
duves
05.08.13,19:50
Predychavam, dali nam zlavu vo výške 40,-€, slovom štyridsať EUR! Už som poslal mail s nafotenymi zavadami a navrhom, že zavolam inu firmu a požiadam ju o vykonanie cenovej ponuky na odstranenie závad. Cenova ponuka bude zlava.
Pozeral som faktury za material, napr. si naučtovali 4 kartuše bieleho silikonu a vyfakturovali silikovanie na 15 bm. Tak fakt neviem, kde mi tam natlačili 4 kartuše silikonu.