dorotka_0
05.08.13,12:23
Ahojte, som mladá slobodná mamička na materskej a rozmýšľam čo budem robiť ked malý pôjde do škôlky. Veľmi rada maľujem a preto ma napadlo otvoriť si obchod s vlastnoručne maľovanými obrazmi. Vytvoriť si takto živnosť. Je to dobrý nápad ? Budú tam ľudia chodiť ? Je to výnosné ?? Ďakujem za všetky odpovede.
Stefan2005
05.08.13,10:50
... aj tu na Porade: http://www.porada.sk/t201575-vytvarne-umenie-malovanie-a-predaj-obrazov-a-ich-reprodukcii-musi-byt-zivnost.html
... inde: http://www.podnikajte.sk/start-podnikania/c/845/category/pravne-formy/article/slobodne-povolania.xhtml
... a čo sa týka tej výnosnosti - je celá plejáda maliarov (i iných umelcov), čo za života treli biedu a ich obrazy si cenia až nasledujúce generácie... a tvoje obrazy môže oceniť jedine trh - ponuka a dopyt po nich...
lujza.j
05.08.13,11:02
...ako hobby...vyplnenie volneho casu ak je,alebo zabitie nudy....si viem predstavit,ale ako zabezpecit prijem pre rodinu asi nie..ak sa nieco preda tak je na prilepsenie...
Jana Motyčková
06.08.13,08:31
Ak myslíš "kamenný" obchod len s vlastnými obrazmi, ten určite nepôjde. Budeš tam musieť byť celý deň a predáš možno dva obrazy do roka. Rozumnejšie je ponúknuť svoje obrazy už existujúcim obchodom, tiež existujú internetoví predajcovia, alebo internetové portály, kde si môžeš svoje veci ponúkať. V takom prípade nemusíš mať živnosť, vzťahuje sa na tvoju činnosť autorský zákon. Ak začneš mať z takej činnosti príjem, musíš sa do 30 dní prihlásiť na DÚ na DIČ, potom budeš pre SP a ZP považovaná za szčo za obdobných pravidiel ako keby si mala živnosť.
Ak chceš predávať obrazy v kamennom obchode, musíš mať živnosť a musíš mať ponuku od viacerých autorov a takéto obchody zvyčajne len z predaja obrazov nevyžijú, ponúkajú doplnkový tovar, napr. potreby pre umelcov - plátna, farby, rydlá atď, alebo suveníry, čačky a pod. (Máme obchod s umením, mám predstavu, čo a koľko sa toho predáva).
kopretinka
06.08.13,08:33
a už si niečo predala?
Filip Glasa
10.08.13,08:42
galeriu urcite nie - tam ta zabiju fixne naklady. Vlastny eshop bude mat malu navstevnost. Skus sashe.sk na zaciatok. Za rozumnu provzou si overis si ludia tie obrazy vobec chcu kupovat. Sashe ti ponuka naozaj velku navstevnost.