supolka
05.08.13,12:34
Dobry den. Chcel by som sa opytat, ake graficke prace spadaju pod zivnost 27.2.2 Príprava a vypracovanie technických návrhov, grafické a kresličské práce? Bol som zistovat aj na zivnostenskom a tam mi konkretne nevedel povedat.

Patria tam aj prace ako nakreslenie bannera na web? Pripadne nakreslenie nejakej casti webovej stranky, ako napr. tlacitka ikony atd?

Dakujem
flector
05.08.13,11:15
Na tie banery, tlačidlá, čokoľvek také máš lepšie:
31.5 Reklamné a marketingové služby
(Ktorá v sebe zahŕňa okrem iného aj.)
- 31.5.1 Výroba, spracovanie a distribúcia reklamného materiálu
V tom je prakticky zhrnutá akákoľvek grafika, ilustrácie, alebo hoci aj 3d modely a renderovaná grafika vytvorená za účelom reklamy, propagácie, či podobne.

A na tie weby:
23.1 Počítačové služby
(Ktorá v sebe zahŕňa okrem iného aj.)
- 23.1.1 Spracovanie grafických návrhov webových stránok a ich aktualizácia

V tom máš prakticky akýkoľvek web, ktorý vytvoríš. Či už jednoduchú stránku, alebo komplexný webový portál.

To z čoho sa ten web skladá nikoho nezaujíma. Či si ho viac programoval/skriptoval, alebo viac z grafickej stránky tvoril. Webové stránky sú skrátka webové stránky. Nech by si vytvoril akýkoľvek web, tá živnosť počítačové služby v sebe zahŕňa všetky druhy webov, ktoré potencionálne môžeš zrealizovať. Od najjednoduchších, až po hoci také komplexné systémy, ktoré celý svet ešte nikdy nevidel. ;)