avin bergmann
05.08.13,18:59
Žijem v Nemecku necelý rok a som tu prihlásená na trvalý pobyt. Jazdím na aute so slovenskou špz, ktoré ale nie je moje (držiteľ je babka, ktorá býva na Slovensku). Auto je riadne zákonne poistené tiež na Slovensku a má platnú stk. Môžem toto auto ďalej používať? Vzťahuje sa za týchto okolností na mňa nejaké zákonné obmedzenie, resp. môže mi niekto dokázať, že je auto naozaj celý čas v Nemecku? Ďakujem
veva125
06.08.13,06:49
Asi je to v roznych statoch rozne. V Dansku napr. je to 2 tyzdne a vraj to tam aj dost kontroluju a porusenie pokutuju. Na preukazanie sa vyzaduju napr. blocky z tankovania mimo Danska.
Stefan2005
06.08.13,07:21
... myslím si, že to nie je problém dokázať... môžu byť odchýlky v jednotlivých krajinách EU, avšak najdlhšia doba je myslím 6 mesiacov - po tomto dátume je povinnosť prihlásiť auto a zaplatiť z toho titulu všetky dane a ostatné finančné náležitosti...
problém máš ďalší - auto nie je tvoje, takže ani prihlásiť ho nebude jednoduché...
... všetko je ale na webe - o tomto napr. tu:
http://europa.eu/youreurope/citizens/vehicles/registration/taxes/index_sk.htm#
arizona
06.08.13,09:00
Dokazovat budes musiet ty,ked sa do toho "prislusny organ" obuje. V Rakusku uz zacali minuly rok robit poriadky, beru to dost dosledne a pokuty su vysoke.
Staci jeden dobry sused a uz si preveruju....
V AT ak mast trv.pobyt,tak musi aj za auto platit, v GB toleruju 6 mesiacov.

Ale je to rozne,vyhladaj si nemecke zakony a prestuduj
lujza.j
06.08.13,09:06
Pozri na nete..forum česi-slovaci v nemecku....su tam o tom debaty....
Mária27
06.08.13,09:50
Spýtala som sa dcéry, je tiež vonku s autom ale ako diplomat. Odpovedá:

ked sa rozhodnu, pojdu po nom
zatial viem len o AT, ze idu po cudzincoch a dost drsno, financne kontroly aj do domu, v nedelu...
dokazat je to tazko, moze to skusit, risknut problemy ak sa rozhodnu to sledovat...je to na nom
inak treba precitat podmienky, na velvyslanectve by mali mat, byva to 90dni
ado022
30.06.16,00:25
Pani a damy.Idem pracovat do Holandska.Bolo mi povedane,ze pokial si donesiem auto tak ho musim po istej dobe registrovat a platit road tax dan. Otazka je aka je ta doba,niekto hovori ze dva mesiace,ini pol roka.Velmi by som uvital relevantnu informaciu ako to vlastne je.S pozdravom
Andy