harka77
05.08.13,20:03
Mozem si vypracovat bilanciu skryvky aj sama? alebo to musim dat vypracovat nejakej opravnenej osobe? Pojde cca o 120m2 len pod stavbou, ide o novovybudovanu obytnu zonu, podla LV extravilan, orna poda; zhrnutu podu planujeme vyuzit na pozemku na upravu okolia domu
dakujem za kazdu radu ci skusenost
avalik
05.08.13,18:13
Zákon o ochrane a využívaní poľnohospodárskej pôdy

§ 17
(5) Právnické osoby alebo fyzické osoby, ktoré žiadajú o trvalé odňatie alebo dočasné odňatie poľnohospodárskej pôdy, sú povinné k žiadosti priložiť

c) bilanciu skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy s návrhom na jej hospodárne využitie, osobitne na trvalé odňatie a osobitne na dočasné odňatie, ktorú vypracúva fyzická osoba, ktorá má ukončené vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa poľnohospodárskeho smeru alebo prírodovedného smeru so zameraním na pôdoznalectvo, alebo právnická osoba, ktorá takúto fyzickú osobu zamestnáva,
harka77
05.08.13,18:26
ja len ze som sa stretla s roznymi skusenostami, napr. ze ludia si to vypracovali sami a nebol problem....tak mi to pripada, ze kazdy PU ma vlastne pravidla....ak by som to dala vypracovat "vzdelanej" osobe, s akou cenou by som mala ratat?
avalik
05.08.13,18:41
ja len ze som sa stretla s roznymi skusenostami, napr. ze ludia si to vypracovali sami a nebol problem....tak mi to pripada, ze kazdy PU ma vlastne pravidla....ak by som to dala vypracovat "vzdelanej" osobe, s akou cenou by som mala ratat?

http://lmgtfy.com/?q=bilancia+skr%C3%BDvky+humusov%C3%A9ho+horizontu +cena