alaya1
06.08.13,07:34
Viaceri vlastnici bytov maju zaujem odvolat sa na sud, ohladne vysledkov pisomneho hlasovania.

V zakone sa pise, ze prehlasovany vlastnik, znamena to teda, ze sa moze odvolat kazdy zvlast, ci je pripustne to podat pod viacerymi menami. Tiez nie je v zakone uvedene, ci to ma byt nadpadnutie vysledkov hlasovania, ci odvolanie, ci zaloba....

je toto podanie oslobodene od sudnych poplatkov.

nemate niekto osobnu skusenost?
Llívia
06.08.13,06:34
Pod zákonné oslobodenie od súdnych poplatkov to nespadá.
Môže to byť oslobodené individuálne, ale ty kvôli výške príjmu pod to spadať nebudeš
http://wwwold.justice.sk/wfn.aspx?pg=h4&uc=l3/l34
alaya1
06.08.13,06:37
ja to podavat nebudem, som len sprostredkovatel informacii.
Halli
06.08.13,08:55
alaya1
06.08.13,08:59
To, ze ma vlastnik pravo sa odvolat to viem, neviem vsak, ci iba jeden, ci viaceri mozu podat a co vlastne? Podnet, odvolanie, nikde to nie je vyspecifikovane, jedna sa o 60-70 rocnych ludi a neviem im relevantne a korektne vysvetlit, co treba,.
Mária27
06.08.13,09:59
Tu máš nejaký vzor. Inak, takých rozhodnutí si môžeš nájsť viac na http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/jaspiw_mini_fr0.htm - vľavo súdne rozhodnutia, v tabuľke si dáš vyhľadať napr. SVB
Mária27
06.08.13,10:31
V rozhodnutiach súdov nájde prvotné návrhy a riešenia na okresných súdoch, za judikáty sa považujú rozhodnutia najvyššieho a ústavného súdu - tam už nemá tak podrobne práve o návrhu na súd, ale sú zas inak poučné (vyššie súdy sú múdrejšie:) )
sito
06.08.13,12:34
Joj, šak si prečítaj ten § 14 poriadne. Každý má právo a aj povinnosť rozhodovať, hlasovať. záleží od pomeru, ak je to 50 : 50, ktokoľvek, ktorýkoľvek vlastník môže o veci rozhodnúť, ak sa pripojí, bude súhlasiť s niektorou polovicou viac podľa svojho svedomia a práva.

Samozrejme, že každý jedinec, vlastník bytu má rovnaké práva, právo odvolať sa proti rozhodnutiu väčšiny, ale zákon neobmedzuje ich právo ako spoluvlastníkov domu, že môžu podať odvolanie viacerí, alebo všetci, ktorí boli prehlasovaní.

Viac žiadostí, viac súdnych poplatkov. Jedna žiadosť, jeden súdny poplatok, deleno počet odvolávajúcich sa. Podiel, ako so všetkým v bytovom dome.

A stihnete to v lehote 15 dní?
alaya1
06.08.13,15:44
Precitala som si zakon Sito poriadne, ale neviem, ci aj ty, moj prispevok,. Nakolko som sa pytala, ci tu jednu zalobu moze podpisat viac ludi, ci len jeden. Ved mi je jasne, ze kazdy moze podat, co len chce a ma rovnake prava. ja nepodavam nic, len som bola poziadana o pomoc.Pmoc som dostala aj aj pokskytla dalej, pre mna uzavreta vec.Za kazdu pomoc som velmi vdacna.
sito
07.08.13,13:08
Vyššie súdy? Ani by som nepovedal, že sú. Sudcovia v nich, mali by byť ... ??? Ak nie, skúsenejší, aspoň ...
sito
07.08.13,13:18
Jasne, že som si. Inak by som nenapísal to čo som napísal. Bytov je štyridsať dva, hlasov tiež. Ak rozhoduje nadpolovičná väčšina spolu, prečo by nemohla spolu rozhodovať, konať podpolovičná menšina? Keď nesúhlasí jeden, možno ho prehlásiť za debila, bez poznania detailov, aj 20 % vlastníkov. Ale keď akože len 22 hlasov je za a 20 proti? Zo zákona je to v poriadku, v súlade so zákonom. Ale čo zdravý rozum? Veď všetci bývajú v jednom dome aj na jednej planéte ...