meha
06.08.13,07:41
Prosím Vás,moja známa si objednala službu Magio TV +internet od podomového predajcu.Všetko jej nainštalovali,je spokojná,no sťahovala sa a na adrese,kde býva teraz je možné túto službu nainštalovať.Zašla do predajne T-mobile a tam jej povedali,že túto prvú zmluvu musí zrušiť,oni jej dnes urobia novú a bude mať odznovu viazanosť 24 mesiacov.Je to v poriadku,ak má viazanosť aj teraz,je možné preniesť si tieto služby aj na momentálnu adresu? Mám z toho pocit,že raz chceli zarobiť externí pracovníci T-mobile a teraz pracovníci na pobočke.Ako sa dá proti tomu postaviť? Túto službu chce a nejde jej o nič,len o preloženie kvôli sťahovaniu.
Veď ak zruší to ,kde má viazanosť,bude jej účtovaná zmluvná pokuta.Ak má platnú zmluvu a platí ,má ďalej o túto službu záujem ,tak ako má postupovať?
avalik
06.08.13,05:52
meha
06.08.13,05:54
Ale veď práve o to ide,v zmluve je to uvedené tak ,že môže pri sťahovaní zobrať svoju službu zo sebou a v prípade zrušenia zmluvy je povinná zaplatiť zmluvnú pokutu.No na pobočke jej odmietajú túto zmluvu predĺžiť.
kopretinka
06.08.13,06:01
mali by to preniesť,žiadne ukončenie a nová zmluva,zrejme sú tam nekompetentní predajcovia alebo ju chcú oklamať.nech sa opýta v inej predajni.
avalik
06.08.13,06:07
doplnila som odpoved
meha
06.08.13,06:10
Veľmi pekne ďakujem,ja som povedala to isté a mám pocit,že nielen podomoví predajcovia klamú.Dnes to idem s ňou doriešiť,potom dám vedieť ,nech vedia postupovať aj ostatní ako ďalej a nech sa nikto nenechá oklamať.Je síce pravda,že ja by som si od podomového predajcu nedala nič ,ale v tomto prípade to už ináč nebude.
kremienok76
06.08.13,06:26
Je to zmena odberného miesta, nemá prečo riešiť ukončenie a následne novú zmluvu. Ako píše avalik na pobočne sú ťažkopádny skôr vybaví cez net alebo cez zákaznícku linku (osobná skúsenosť).
misoft
06.08.13,07:43
Skôr by som naznačil, že v pobočkách nie sú ťažkopádni - oni sú nekompetentní a neznalí svojich vlastných pravidiel.
kremienok76
06.08.13,07:46
alebo aj tak :D ja som osobne menila názov spoločnosti na tri krát na pobočke a vrchol bol, keď ma z reklamáciou poslali domov a mám si ju zadať cez webstránku.... neskutočné...
meha
07.08.13,05:13
Ahojte poraďáci. Včera som s tou známou šla na pobočku,predstavte si praktiky T-mobile. Bohužiaľ,v žiadnom prípade sa to nedá preložiť,lebo optika sa preložiť nedá.Oni tie zmluvy viažu na konkrétnu adresu,ale akože" super predajcovia" sú ochotní dať akože výnimku,ukončenie predchádzajúcej zmluvy bez zaplatenia zmluvnej pokuty a urobia novú ,kde bude platiť 24-mesačná viazanosť odznova a zároveň podľa aktuálnej akcie.Takže kto vystihne lepšiu akciu,dá sa povedať vyhral, v opačnom prípade Vaša smola.Po telefonickom kontakte najprv automaticky povedané,dá sa to preložiť,no po konzultácii s nadriadeným,je zrazu problém a opäť staré známe ,no my Vám ako nášmu zákaznikovi urobíme výnimku/to isté ,čo som spomenula vyššie/.Tak ma T-mobile zákazníkov s viazanosťou a nedajbože sa sťahovať,opäť "nová zmluva".Takže nie klamanie,ale bežná praktika.Dnes tam ideme znovu.Nepristúpili sme na ich "výnimku".
kopretinka
07.08.13,05:29
a sakra! klamári sú to.10 rokov minimálne som tam bola,už som od nich chvalabohu preč.stále iba reklamy,že čo všetko robia pre dlhodobých zákazníkov,aké výhody,ale v živote mi nič nedali,ani sa nesnažili o nejakú ponuku,keď som odchádzala.Až keď som už mala prenesené číslo,tak mi poslali nejakú ponuku,no to už mi mohli fúkať práškový cukor....