judit.esam
06.08.13,08:58
Potrebujem vyrobiť niečo, kde môžem vyjadriť v jednotkách aký sme úspešný na zákazkách, a ktorý dodávatelia sú nám v tom najviac na pomoc. Ako na to, spraviť analýzu vyjadrenú v číslách, či štatistiku, nijaký graf kde sa dá vyjadriť percentuálna úspešnosť zákaziek???? Mám na pomoc, faktúry a ničo minimum papierov, tak sa chcem dozvedieť, že ako sa také štatistiky robia, aby som vedela predložiť dajaké hodnotenie zákaziek a dodávateľov, a aby sme mohli ich zariadiť do tabuľky od A po Z. Vie my niekto poradiť??Poraďte....
marjankaj
06.08.13,11:36
Skús excel.
Pidgey
06.08.13,11:41
Nepises, aky SW pouzivate. Ja pracujem s Pohodou a tam si viem predstavit ze by sa na to vytvorila tlacova zostava, ktora by pocitala podobnu statistiku. Ale je tam viac otazok, ako napr ci jeden produkt kupujete iba od jedneho doavatela,alebo od viacerych a pod. Ak iba od jedneho, z pohybov sa vsetko to co uvadzas vytiahnut do zostavy, exportu
judit.esam
06.08.13,11:48
u nás to je tak, máme viacerých dodávateľov, asi 10 od niektorých kupujeme materiál od iných službu, a práve ma zaujíma či bez SW sa to nedá??
judit.esam
06.08.13,11:49
a nevieš náhodou o nijakých pomockách ohľadom tvorenia štatistík či analýze v exceli, ono to nieje len tak že Fero kupuje 10 jablk od Gyura, ...
judit.esam
06.08.13,11:50
a že čo všetko je k tomu potrebné, já mám iba faktúry a tak,, len minimum
marjankaj
06.08.13,11:54
Je tam kopec štatistických funkcií.
Ale zrejme nemáš jasno, čo chceš dosiahnuť, tak ako to máme vedieť my?
Čo je to úspešnosť zákaziek?
Ice dive
06.08.13,11:56
no neviem ako chceš robiť z podkladov analýzu úspešnosti zákaziek... nakoľko ak máš faktúry tak máš len úspešné zákazky (zrealizované) avšak nevieš koľko klientov ste oslovili na to aby sa mohla vystaviť jedna faktúra....
judit.esam
08.08.13,04:55
no nemám jasno. tak mi poraďte niekto, čo by to malo byť a ako by to malo vyzerať. mám bojovú úlohu analýza zákaziek a dodávateľov, z toho sa mám vysomáriť. a neviem ako.
kremienok76
08.08.13,08:07
Závisí hlavne čoho sa anylýzy týka a akú máte predsatvu, teda vedenie čo všetko tam chce mať.... malo by tam byť všetko čo sa na tej konkrétnej zákazke robilo, teda materiál, mzdové náklady, réžiu spoločnosti, dopravné náklady a pod., čo všetko tam patrí. Nahadzuješ všetky náklady a tiež všetky výnosy k tej ktorej zákazke. Prakticky sa to dá sledovať aj v softe, alebo vytvorením jednoduchého exelu, ktorý si vieš priebežne dopĺňať. Ak máte ale veľa zákazok, môže sa stať, že na to firma bude potrebovať komplet jedného človeka. Videla by som to lepšie sledovať cez analytiku v softe, ale to veľa krát nejde tak ako človek chce. Môj jeden klinet si to robí veľmi jednoducho a to tak: že do každého dokladu, ktorý súvisí s tou ktorou zákazkou vpisuje jej číslo (ak soft nepovolí tak napr. aj do poznámky), a na konci mesiaca doplní mzdové, dopravné a režijné náklady pomernou čsaťou. Nie je to úplne presné, ale zrejme najjednoduchší spôsob.
lienocka001
08.08.13,08:12
potrebujes to kvoli 9001? v podstate by ste mali mat stanovene akym sposobom zbierate udaje a nasledne ich vyhodnocujete dam ti jednoduchy priklad napr dodavatelia spises si ich zoznam a ohodnotis ich na stupnici 1 az 5 podla kriterii napr. ako je cena produktu (porovnaj cenu na nete cenu tovaru ) potom napr. dodanie lehota, a pod, doplnkove sluzby ako reklamacie a pod ... pri sluzbach mozes mat ine kriteria aj toto oboduj a vyhodnot na percenta v exceli mozes spravit aj graf ... ak ale mate zavedene ISO 9001 tak tieto postupy mate stanovene niekde v dokumentacii detto zakazky sa daju vyhodnotit podla objemu penazneho, podla prekrocenia odhadovaneho harmonogramu prac atd... tie kriteria zavisi od vasej cinnosti ...