kdebolotam
06.08.13,09:32
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť pre mňa v dosť chúlostivej téme. S manželom žijeme už skoro 5 rokov oddelene. Stretneme sa len raz za čas, hlavne kvôli našej spoločnej dcére. S manželom sme sa dohodli na sume, ktorú mi pravidelne zasiela na dcéru. Každý si žijeme svojim životom, len oficiálne sme stále manželia...zatiaľ mi to neprekáža, nemám žiadnu známosť .....no rodina aj známy ma strašia, že by bolo lepšie do budúcna sa rozviesť, keď sa nechceme dať dokopy, čo už po toľkých rokoch nehrozí. Keď som si zrátala 2 a dve, tak by som mala ako rozvedená, len problémy, zabudla som podotknúť, že manžel je cudzinec, takže neviem, či by mohol zostať na Slovensku. A čo sa nás týka, už len pri vybavovaní pasu by som potrebovala jeho súhlas, to si neviem predstaviť ako by sme riešili, keby sa vrátil nastálo domov - Afrika- o čom premýšľa, ako by sme napr. túto vec riešili, keďže často cestujeme. I keď viem, že má stále trvalý pobyt u mojich rodičov, kde žijeme - teda ja s dcérkou, platíme za neho smeti a pod. keďže je vedený ako člen domácnosti, máme hypotéku na byt,ktorý teraz prenajímam, platím ju výlučne ja, no byt je napísaný na nás oboch.Tiež sa bojím aby mi nespravil dáke dlhy a potom si odcestuje, alebo si bude nárokovať na byt... Tak neviem, či sa do toho pustiť a byť voľná aj na papieri, alebo to nechať tak, možno čas ukáže.....
Tweety
06.08.13,07:40
Kedže je už manželstvo nefunkčné, určite by bol lepší rozvod. Ako sama píšeš, aj pre možné dlhy, spoločný majetok.....
lujza.j
06.08.13,07:41
Ja za seba....volna aj na papieri !
erik555
06.08.13,07:47
toto sa uz ani neda nazvat manzelstvom!