LenkaDa
06.08.13,10:04
Dobrý deň, prosím, nájde sa niekto, kto mi vie odpovedať, či mám nárok na podporu v nezamestnanosti? Som momentálne na rodičovskej dovolenke, ktorá mi končí tento mesiac, v auguste. Pred materskou som normálne pracovala, stále som ešte zamestnaná ale zamestnávateľ mi už oznámil, že v deň, kedy mi končí rodičovská dovolenka, mi chce dať výpoveď (už dal výpoveď všetkým, ostala som jediný zamestnanec). Problém je v tom, že pred materskou som prevádzkovala živnosť popri zamestnaní, tú som nástupom na materskú pozastavila. Nik mi nevie zaručene odpovedať, či môžem mať pozastavenú živnosť a nárokovať si podporu v nezamestnanosti alebo ju musím zrušiť. :confused: Vopred ďakujem, ak mi niekto odpovie.
Xanti
06.08.13,08:07
No živnosť sa dá pozastaviť na 3 roky, si v termíne? Ak áno tak máš nárok na podporu v nezamestnanosti.
Ak sa ti živnosť obnoví po skončení pozastavenia, tak počas jej trvania sa evidovať na UP nemôžeš . Takže si skontroluj do kedy máš pozastavenú živnosť, a potom sa dohodni zo zamestnávateľom na 1 dnovom čerpaní dovolenky , aby ti zvyšok dovolenky preplatil + odstupné a budeš mať max. podporu v nezamestnanosti.
LenkaDa
06.08.13,08:20
Ďakujem za rýchlu pomoc, želám pekný deň ;-)
veronikasad
06.08.13,08:53
Počas pozastavenej živnosti môžeš poberať dávku v nezamestnanosti, ak máš splnené podmienky nároku zo zamestnania.