emka99
06.08.13,10:09
Prosim o radu. Majitel s manzelkou mi odmietaju vydat potvrdenie, ze som im platila za najom izby v byte, kde boli dalsie 3 osoby. Neviem v com je problem, mozu to odmietnut?? prijmove doklady vystavila na papier vytlaceny doma na pocitaci a neviem ako zistim , ci byt vobec je v ich vlastnictve a ako on tvrdil, vraj za nas platil aj vyvoz odpadov aj dan z prenajmu bytu - o com silno pochybujem, Ako to zistit? nie so zbehla v tychto veciach.ze ci nas vobec mali prihlasenych na magistrate atd...to potvrdenie potrebujem na ucely poskytnutia davky v hmotnej nudzi.prosim pomzte . dakujem.
emka99
06.08.13,08:10
prosim ako mam postupovat , potrebujem to k prispevku na byvanie.
kopretinka
06.08.13,08:12
načo ti je potvrdenie,veď máš zmluvu,kde je všetko uvedené.Ak nemáš,tak to robí na čierno.
emka99
06.08.13,08:15
na byte sme boli štyria, a nedal nám podpísať ani zmluvu o prenájme bytu, lenb ako vravím na príjmové doklady napísali naše mená a sumu a ich podpis - teda kvazi prijmove doklady, ciernobiele vytlacene na pocitaci , ako som pisala, nie nie, na urade prace maju na to specialne tlacivo, ktore treba vypisat a potvrdit majitelom bytu.
emka99
06.08.13,08:17
realne ten byt prenajimali 2 roky a neviem kde mam vypatrat , ci vobec to mali aj zabezpecene so vsetkymi nalezitostami, aj ked pochybujem, ak ani zmluvu nechceli dat, ja mam mat narok na prispevok na byvanie ale nebude mi patrit nakolko mi ona odmieta podpisat , ze osm jej platila najom, tak je to na uvazenie.
Tweety
06.08.13,08:20
Nemáš zmluvu? Takže to určite prenajímala na čierno.
emka99
06.08.13,08:23
kopretinka
06.08.13,08:23
Bez zmluvy? Ako potom rieši vyúčtovanie? Ešte tam bývaš? A chceš tam ostať?
emka99
06.08.13,08:28
byvali sme tam 4 studenti dokopy, a cez leto byt ostava prazdny a od septembra ho planuju opät prenajimat. ja som teraz uz momentalne nezamestnana a chcem ziadat o prispavok na byvanie , lebo by mi podla zakona mal patrit ale oni mi odmietaju vydat potvrdenie, ze som im platila najom, pricom naozaj sme to platili aj tam byvali. VYUCTOVANIE? :DDDD citala som nieco na nete, ze od noveho roka sa zdanuje prenajom bytu a pausalne naklady si mozu odpocitat iba ak si vedu riadne uctovnictvo, ja neviem, nerozumiem velmi dobre takym veciam, mne sa hlavne jedna o to, ako ja ju mam teraz donutit mi to dat , ked oni to asi robili na cierno a ja teraz kvoli nim pridem aj o tych poslednych par eur co by som mohla dostat :((
kopretinka
06.08.13,08:31
ale keď si pristúpila na bývanie bez zmluvy,čiže na čierno,tak si musela predpokladať,že ti žiadne potvrdenie nedá.
arizona
06.08.13,08:32
Pravdepodobne prenajima na cierno,preto sa zdraha podpisat nejake oficialne tlacivo. Mate u nej nahlaseny prechodny pobyt? Ak nie,tak asi ani za smeti neplati.

Je to aj vasa chyba, ze ste nenaliehali na pisomne zmluve,kde by ste vsetko mali rozpisane.Ked nemate zmluvu, tak neskor mozete mat problemy napr.ak pridu nejake medoplatky za energie a pod.
emka99
06.08.13,08:38
ja som tam bola polo roka a chlapci studenti ktori tam uz boli predtym, tak stale im tvrdil ze pripravi zmluvu ale nepripravil. ja som sa hlavne bala toho aby nas v priebehu roka nevystahoval, ale on ked videl , ze ma dojne ovecky , ktore mu platia ao nic sa nestaraju takl bol spokojny.... no mam sto chuti ho ist nahlasit ako ja teraz pridem o 60 eur mesacne.. :(
kopretinka
06.08.13,08:40
nuž,keď si sa nepoučila na chybách iných,tak musíš na vlastných ...
Llívia
06.08.13,09:43
ale keď si pristúpila na bývanie bez zmluvy,čiže na čierno,tak si musela predpokladať,že ti žiadne potvrdenie nedá.
Vyplýva zo zákona povinnosť vyhotoviť takúto zmluvu písomne?
Llívia
06.08.13,09:44
ja som tam bola polo roka a chlapci studenti ktori tam uz boli predtym, tak stale im tvrdil ze pripravi zmluvu ale nepripravil. ja som sa hlavne bala toho aby nas v priebehu roka nevystahoval, ale on ked videl , ze ma dojne ovecky , ktore mu platia ao nic sa nestaraju takl bol spokojny.... no mam sto chuti ho ist nahlasit ako ja teraz pridem o 60 eur mesacne.. :(
Zatiaľ mu len povedz, že ak ti to nepotvrdí, nahlásiš ho na daňovom úrade.
avalik
06.08.13,09:47
ale keď si pristúpila na bývanie bez zmluvy,čiže na čierno,tak si musela predpokladať,že ti žiadne potvrdenie nedá.
Vyplýva zo zákona povinnosť vyhotoviť takúto zmluvu písomne?

§ 686

(1) Nájomná zmluva musí obsahovať označenie predmetu a rozsahu užívania, výšku nájomného a výšku úhrady za plnenia spojené s užívaním bytu alebo spôsob ich výpočtu. Mala by tiež obsahovať aj opis príslušenstva a opis stavu bytu. Ak sa nájomná zmluva neuzavrela písomne, vyhotoví sa o jej obsahu zápisnica.
Llívia
06.08.13,09:50
ale keď si pristúpila na bývanie bez zmluvy,čiže na čierno,tak si musela predpokladať,že ti žiadne potvrdenie nedá.
Vyplýva zo zákona povinnosť vyhotoviť takúto zmluvu písomne?

§ 686

(1) Nájomná zmluva musí obsahovať označenie predmetu a rozsahu užívania, výšku nájomného a výšku úhrady za plnenia spojené s užívaním bytu alebo spôsob ich výpočtu. Mala by tiež obsahovať aj opis príslušenstva a opis stavu bytu. Ak sa nájomná zmluva neuzavrela písomne, vyhotoví sa o jej obsahu zápisnica.
A keď sa nevyhotoví písomne a nevyhotoví sa ani zápisnica, je zmluva neplatná?
kopretinka
06.08.13,10:03
Dnes 12:50 Llívia: A keď sa nevyhotoví písomne a nevyhotoví sa ani zápisnica, je zmluva neplatná?

načo zbytočne filozofuješ? co je psáno,to je dáno,ale môžeš dať zadávateľke to potvrdenie ty.
Llívia
06.08.13,10:12
Dnes 12:50 Llívia: A keď sa nevyhotoví písomne a nevyhotoví sa ani zápisnica, je zmluva neplatná?

načo zbytočne filozofuješ? co je psáno,to je dáno,ale môžeš dať zadávateľke to potvrdenie ty.


ale keď si pristúpila na bývanie bez zmluvy,čiže na čierno,tak si musela predpokladať,že ti žiadne potvrdenie nedá.

Načo zbytočne niekoho urážaš? Nie je povinnosť Emky99 vyhotoviť zmluvu alebo zápisnicu, je to povinnosť prenajímateľa. Že ten si ju nesplnil, neznamená, že tam býva na čierno.

Edit: Emka99 písala, že potrebuje potvrdiť tlačivo. Že by to potrebovala doložiť aj nájomnou zmluvou nepísala.
kopretinka
06.08.13,10:27
Dnes 12:50 Llívia: A keď sa nevyhotoví písomne a nevyhotoví sa ani zápisnica, je zmluva neplatná?

načo zbytočne filozofuješ? co je psáno,to je dáno,ale môžeš dať zadávateľke to potvrdenie ty.


ale keď si pristúpila na bývanie bez zmluvy,čiže na čierno,tak si musela predpokladať,že ti žiadne potvrdenie nedá.

Načo zbytočne niekoho urážaš? Nie je povinnosť Emky99 vyhotoviť zmluvu alebo zápisnicu, je to povinnosť prenajímateľa. Že ten si ju nesplnil, neznamená, že tam býva na čierno.jasné,býva tam legálne,a preto má aj tento problém.

Edit: Emka99 písala, že potrebuje potvrdiť tlačivo.písala,že: Majitel s manzelkou mi odmietaju vydat potvrdenie.

Že by to potrebovala doložiť aj nájomnou zmluvou nepísala.ale keby ju mala,tak by jej majiteľka potvrdila to tlačivo
howg
emka99
10.08.13,10:22
su to skratka drzgrosi, nechcu mat ziadnu pisomnost, aby neprisli o eura, naozaj uz je zbytocne o zom filozofovat, nepotrebujem uz najomnu zmluvu, :) uz tam neplanujem ist , ale tych co pridu po nas by som velmi rada upozornila na taketo praktiky... no a nedoplatky tiez neriesime my, lebo oni tam chodievali skoro kazdy tyzden opisovat vodu a elektromery, a preto tam chceli mat iba studentov , ktori tam prespia a väcsinu tyzdna stravia doma,,,, kaslat ich zidakov