habrina08
06.08.13,11:13
dobrý deň, potrebujem poradiť. Oslovila ma česká firma, chce zamestnať na TPP občana SK, ktorý by pracoval na území SK. Táto česká firma nemá na SK žiadnu prevádzkáreň, ani kanceláriu, takže nie je na SK registrovaná. V sociálnej poisťovni mi povedali, že sa firma registruje bežne, tak ako slovenská, detto v zdravotnej. Na DÚ v TT mi nevedeli nič poradiť a poslali ma do BA na Radl.. Tam sa neviem nikomu dovolať. Tak som volala na info na fin. správu. Tam mi povedali, že firma sa na SK nemusí registrovať a daň si bude pracovník odvádzať sám podľa § 34 odst. 6. Nemáte, prosím, skúsenosti s takýmto prípadom? Ďakujem pekne za každú odpoveď.
Jana Motyčková
06.08.13,10:15
Je to tak, ako Vám povedali na úradoch. Firma sa zaregistruje na SP aj na ZP. Na DÚ si pozrite aj §48 -ak tu zahraničný zamestnávateľ nebude povinný sa registrovať, bude si daň platiť zamestnanec sám.
habrina08
06.08.13,10:20
ďakujem:)
pepina19
08.08.13,18:30
Robím mzdy pre Českú firmu a prešla som si týmto procesom, registrovali sa tu na Slovensku na DU v mojom mieste bydliska, - splnomocnili ma čo sa týka dane zo závislej činnosti a všetko čo sa týka závislej činnosti riešim ja pretože zamestnanci idú podľa nášich zákonov - vykonávajú závislú činnosť u nás na Slovensku- pridelili nám DIČ a dotiahli sme el.komunikáciu a je to v pohode.
habrina08
28.08.13,06:45
díky:)