bui
15.03.06,12:04
mozno to uz bolo na porade rozoberane, no zatial som to nenasla..

chcem sa spytat, konatel napisal na DU ziadost o registraciu na platitela dane zo zavislej cinnosti od 1.4.2006...no zatial ziadneho zamestnanca nemame...
ak budeme mat, co vsetko sa musi urobit?
co som nasla...
posielat kvartalne prehlady na DU a tiez rocny prehlad
prihlasit sa do poistovni a posielat mesacne vykazy
prihlasit sa do SP do nejakeho zoznamu zamestnavatelov..
este nieco?...nie som mzdarka....
...je potrebne nieco podobne urobit aj ked nemame zatial ziadnych zamestnancov, a sme len zaregistrovani..vlastne budeme od 1.4.....na DU?
duficek
15.03.06,11:14
mozno to uz bolo na porade rozoberane, no zatial som to nenasla..

chcem sa spytat, konatel napisal na DU ziadost o registraciu na platitela dane zo zavislej cinnosti od 1.4.2006...no zatial ziadneho zamestnanca nemame...
ak budeme mat, co vsetko sa musi urobit?
co som nasla...
posielat kvartalne prehlady na DU a tiez rocny prehlad
prehlad posielas kvartalne (aj ked je nulovy), rocny "prehlad" sa nazyva HLASENIE
prihlasit sa do poistovni a posielat mesacne vykazy+prilohy vykazov
prihlasit sa do SP do nejakeho zoznamu zamestnavatelov..+prihlasit aj zamestnanca (ov)+posielat vykazy ako do ZP
este nieco?...nie som mzdarka....
...je potrebne nieco podobne urobit aj ked nemame zatial ziadnych zamestnancov, a sme len zaregistrovani..vlastne budeme od 1.4.....na DU?
absoloval som toto nedavno ako SZCO, malo by to byt rovnake
bui
15.03.06,12:15
takze ked este nemame zamestnancov ale sme uz zaregistrovani na DU, tak jedinou nasou povinnostou je poielat stvrtrocne prehlady na DU ...do SP nemusim zatial nahlasovat nic....
Stina
15.03.06,12:21
Ak si prihlásený ako zamestnávateľ v SP a ZP, odporúčam si v miestne príslušnej poisťovni overiť, či náhodou netrvajú na zasielaní výkazov s nulovým odvodom.
bui
15.03.06,12:22
sme prihlaseni len na DU......
duficek
15.03.06,12:32
v tom pripade zatial nulove prehlady na DU, pri zamestanni prveho cloveka registracie na SP a ZP a vykazy ako som pisal
sybila3
23.11.06,07:23
A týka sa to aj keď máme raz za čas brigádnikov?
nina100
23.11.06,07:26
myslím, že aj ked máte brigádnikov - treba ich nahlásit na sociálnu poisťovnu a odvádzať za nich urazové a garančné poistenie. Taktie na DU im budes platit bud preddavkovu alebo zražkovú daň - /preddavky - prehľad štvrťročne/ a zrážkovú daň - mesačné oznámenia
fialka m
23.11.06,07:50
ak sa Ti potom stane, ze niektory mesiac nebudes mat zamestnancov, ani brigadnikov, treba zaslat do socialky nulovy vykaz, teda aspon odo mna to chceli
DanielaSL
23.11.06,07:52
ak sa Ti potom stane, ze niektory mesiac nebudes mat zamestnancov, ani brigadnikov, treba zaslat do socialky nulovy vykaz, teda aspon odo mna to chceli

U nás to zase nechceli....na SP.
mysimis
23.11.06,07:54
SP v prípade, že nezamestnávame zamestnancov, ani brigádnikov požaduje, aby som odhlásila fi na registračnom liste zamestnávateľa a potom nemusím dávať nulové výkazy. Keď zamestnáme niekoho potom firmu opäť prihlásime s tým istým IČZ ako sme mali.
fialka m
23.11.06,07:57
U nás to zase nechceli....na SP.

vsak ani ja som to neposielala, az potom volali, ze preco im neposielam nulove vykazy. Asi nevedia, co chcu :)
Zdeni
23.11.06,09:41
A týka sa to aj keď máme raz za čas brigádnikov?
Nemať zamestnancov a mať raz za čas brigádnikov je podľa mňa rozdiel.
1. bui - sa nemal/a dôvod registrovať na DÚ, lebo:
§ 31
Registračná a oznamovacia povinnosť daňových subjektov
(4) Platiteľ dane je povinný registrovať sa u správcu dane najneskôr do pätnástich dní od vzniku povinnosti zrážať daň alebo preddavky na ňu, alebo daň vyberať, ak osobitný predpis neustanovuje inak. Ak nemali žiadných zamestnancov, hododárov, tak dôvod na registráciu nebol. /Nerobme si robotu - nulové prehlady, hlásenia - zabudneš a pokuta je na svete - zbytočne.:rolleyes: /.
2. sibyla3, ak máš raz za čas brigádnikov, tak podľa uvedeného paragrafu ti ozn. povinnosť vznikla, a treba posielať prehľady, oznámenia. /Len doplním - zrážková daň sa v prehľade neuvádza./
toria
23.11.06,09:48
Prosím máte vzor prihlásenia zamestnávateľa na DÚ či je na to nejaké tlačivo???
evina
23.11.06,09:50
takze ked este nemame zamestnancov ale sme uz zaregistrovani na DU, tak jedinou nasou povinnostou je poielat stvrtrocne prehlady na DU ...do SP nemusim zatial nahlasovat nic....
Ak ste registrovaní na DÚ a nevyplácate žiadne príjmy zo závislej činnosti nie ste povinní posielať nulové výkazy na DÚ v zmysle §39 odst. 11 zákona o DzP.

Nulový výkaz musíte poslať, ak čo len jednému zamestnancovi vyplatíte príjem bez ohľadu na to, či Vám vznikne za neho povinnosť odviesť preddavky na daň zo ZČ alebo nie.

http://www.porada.sk/showpost.php?p=321358&postcount=24
Slavena
26.06.07,17:30
§ 31
Registračná a oznamovacia povinnosť daňových subjektov
(4) Platiteľ dane je povinný registrovať sa u správcu dane najneskôr do pätnástich dní od vzniku povinnosti zrážať daň alebo preddavky na ňu, alebo daň vyberať.

Ak s.r.o zamestnala prvý krát človeka napr. 20. júna, má sa zaregistrovať do 15 dní od tohto dátumu, alebo až od dátumu prvej vyplatenej mzdy? Viete mi niekto odpovedať?
Slavena
30.06.07,19:56
§ 31
Registračná a oznamovacia povinnosť daňových subjektov
(4) Platiteľ dane je povinný registrovať sa u správcu dane najneskôr do pätnástich dní od vzniku povinnosti zrážať daň alebo preddavky na ňu, alebo daň vyberať.

Ak s.r.o zamestnala prvý krát človeka napr. 20. júna, má sa zaregistrovať do 15 dní od tohto dátumu, alebo až od dátumu prvej vyplatenej mzdy? Viete mi niekto odpovedať?

Už som sa dopátrala, teda až po vyplatení mzdy sa ráta 15 dní.

Musí však táto s.r.o. vypisovať aj nejaké štatistické tlačivá?

Odpovie mi prosím niekto?
Orsz
30.06.07,21:02
Už som sa dopátrala, teda až po vyplatení mzdy sa ráta 15 dní.

Musí však táto s.r.o. vypisovať aj nejaké štatistické tlačivá?

Odpovie mi prosím niekto?

Slavena, ja by som rozhodne nenechávala registráciu na daň zo závislej činnosti na DU až po vyplatení mzdy. Veď to nie je problém to dohlásiť - je to jeden papier. Štatistické tlačivá neposielaš - pokiaľ Ťa štatistický úrad sám nevyzve.