alaya1
07.08.13,07:27
Dochodcovia z nasho domu chcu podat zalobu o neplatnosti pisomneho hlasovania. nakolko su poberatelmi starovnych dochodkov, nemaju moznost poziadat o odpuistenie sudnych poplatkov.Zalobu podava 1 dochodca.

Nasla som www.stranku o sudnych poplatkoch, no nikde som nenasla konktetne vysky sudneho poplatku pri podani zaloby o zruseni pisomneho hlasovania. Vie mi niekto povedat konkretnu sumu, aku treba zaplatit pri podani takejto zaloby.
Llívia
07.08.13,05:41
http://poplatky.emka.sk/sudy.html

Neviete zistiť výšku poplatku?
V prípade, že neviete výšku súdneho poplatku môže sa podať návrh žaloby aj bez zaplatenia súdneho poplatku v zmysle zákona a súd Vás vyzve na zaplatenie už presnej výšky aj so stanovenou lehotou do kedy musíte zaplatiť.

Dôchodcovia sa asi nebudú zastupovať sami, ale budú mať právnika. Ten by im tiež mal vedieť povedať výšku poplatku.

Edit: Alaya, to nebol odkaz, aby si si pozrela výšku poplatokov, ale odkaz na stránku, odkiaľ je citát.
Stránka o súdnych poplatkoch je napr. tu http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-sudnych-poplatkoch/
alaya1
07.08.13,05:45
Pisala som, ze stranku som nasla, pravnika mat nebudu. Mozno sa tu pohybuje odbornik, ktory vie prsne poradit, kolko sudnych poplatkov maju zaplatit pri podani zaloby.. Linky hladat viem aj ja.
Mila123
07.08.13,05:49
keď som si klikla na tvoj link, odkaz na web. stránku, môj vyhľadávač mi nenašiel nič......

teStránka http://www.stranku, na ktorú sa pokúšate dostať, nie je dostupná.
Skontrolujte adresu alebo vyhľadajte tento výraz pomocou Zoznam.sk kliknutím na tlačidlo Hľadaj.daj
Líviu si Tvoju kritiku nezaslúži..........
Llívia
07.08.13,05:54
Milla123, ďakujem :-)
alaya1
07.08.13,05:57
Mila, aku kritiku? V otazke som prosila o to, ci vie niekto urcit konkretnu sumu sudneho poplatku. Nie odkaz na link, ten som si nasla sama. A to som napisala do komentara. Mne tu denne chodia dochodcovia z domu, prosia o pomoc, inak, ako vyhladavanim a zistovanim tu na Porade im pomoct neviem. ITakze neviem, aka kritika, ani som to kriticky nemyslela.
Ja som v otazke neudala konkretnu www.stranku, len som napisala, ze som taku stranku nasla, preto ti ziadnu stranku neukazalo, lebo som ziadnu nevlozila. Vymodrilo mi len moj bezny text v otazke.
Llívia
07.08.13,06:28
Alaya, kľud! Bežne tu v odpovediach nenájdeš konkrétnu odpoveď, ale odkaz, kde ju nájdeš, alebo ako máš postupovať. Tak, ako som ti citovala ja: poplatok určí súd. Už som ti tam pridala aj odkaz na výšku poplatkov platných pre tento rok.

Na podanie žaloby majú "tvoji" dôchodcovia 15 dni. Toto nie je prvý deň od hlasovania. Držím palce, aby sa tu dnes ukázal právnik alebo niekto iný veci znalý a ten poplatok ti napísal :)
Snáď to nebude tento: Z návrhu na začatie konania, ak nie je ustanovená osobitná sadzba b) ak nemožno predmet konania oceniť peniazmi - 99, 50 eura
alaya1
07.08.13,06:44
za linky dik, tie som uz vyhladala vcera, nepomohli, preto som sa pytala tu.15. dni je nie od hlasovania, ale vyvesenia vysledkov hlasovania 5 dni od ukoncenia hlasdovania, maju este dost casu.
buchač
07.08.13,07:04
Citácia :

""....nakolko su poberatelmi starovnych dochodkov, nemaju moznost poziadat o odpuistenie sudnych poplatkov....."

Ale majú !!!
Viď :

Individuálne oslobodenie od súdnych poplatkov – podmienky a účel

Z dôvodu, aby inštitút súdnych poplatkov neprimerane nezasahoval do práva na súdnu ochranu, upravuje Občiansky súdny poriadok (ďalej len „OSP“) v § 138 možnosť individuálneho oslobodenia od súdnych poplatkov.
Na to, aby súd mohol účastníkovi priznať oslobodenie od povinnosti platiť súdny poplatok musia byť kumulatívne splnené tri zákonné podmienky:
(i) podanie žiadosti o oslobodenie,
(ii) pomery účastníka odôvodňujú oslobodenie a zároveň
(iii) nejde o svojvoľné alebo zrejme bezúspešné uplatňovanie alebo bránenie práva.

Pod pojmom pomery zákon chápe majetkové pomery účastníka (v prípade fyzickej osoby aj osobné, rodinné a sociálne pomery), ktoré odôvodňujú záver, že účastník nemôže splniť poplatkovú povinnosť (celkom alebo sčasti), alebo že jej splnenie od neho nemožno spravodlivo požadovať napríklad z dôvodu, že by došlo k takému zhoršeniu životnej úrovne, ktoré by mu spôsobilo existenčné problémy.
Objektívny nedostatok finančných prostriedkov, resp. iného majetku nemôže spôsobiť nemožnosť domôcť sa svojho práva na súde.
alaya1
07.08.13,07:12
Buchac, nemaju narok o oslobodenie, ver mi, maju auta, byty, záhrady,majetok.To je uz zistene. Preto pisem, ze su dochodcovia, ktori nemaju narok na oslobodenie.
buchač
07.08.13,07:40
Júúúúúúúúúj .......alaya .....
Poučím Ťa ???

Pohybujeme sa v téme právo a v tejto oblasti je každé slovíčko opodstatnené , niekedy na tom fest záleží .

V prvom príspevku si písala o " možnosti " ...a túto má každý ...
Teraz píšeš o " nároku " ...a to je niečo iné ....

Keby si písala hneď od začiatku o nároku , ani by som nereagoval ....
Pochopili sme sa ?

Keď už sa bavíme o poplatkoch ?
Ak sú dotyčný nespokojní s hlasovaním , pritom sú schopní tie poplatky zaplatiť ???
...o čom sa teraz vlastne bavíme ???
Ak je situácia taká , že hlasovanie nebolo platné a jedná sa o dôležitý aspekt celého domu , tak nech sa poskladajú na tie vyrúbené poplatky a fertig .
alaya1
07.08.13,10:18
DotyčnÍ sú nespokojní a už sa aj zariadili. Takže ďakujem tým, ktorí mi radami veľmi pomohli v témach, aj v SS, preto som mohla pomôcť aj ja..A tí, čo poúčali, poúčali už neskoro, všetko vybavené. Naozaj som potrebovala korektné informácie, ostatné už nie je pre mňa dôležité.
buchač
07.08.13,11:29
Na poučenie ...alebo aj to učenie nie je nikdy neskoro .....či ???
To je dôležité !!!
alaya1
07.08.13,11:34
Ako porekadlo super, pre mna to bolo uz neskoro, ale chvala , vsetko som odovzdala, uz je to v rukach inych.
sito
07.08.13,13:37
Tak ako píše Lívia. Niekto musí požiadať súd o zrušenie rozhodnutia väčšiny vlastníkov v bytovom dome, ktoré bolo vykonané písomným hlasovaním. Ak súd príme ich žiadosť? Ocení si svoju prácu v prospech spravodlivosti a vyrubí žiadateľovi súdny poplatok s upozornením, že ak do pätnástich dní nebude poplatok uhradený, žiadosť je v tom prípade bezpredmetná.

Nie je to lacná záležitosť. Tak okolo 200 - 300 €.
sito
07.08.13,13:40
Lívia, tak v tom máš 100 % pravdu, že ...

Bežne tu v odpovediach nenájdeš konkrétnu odpoveď ...
sito
07.08.13,13:43
Aaaaa, kedy je neskoro? A kedy začasu? A kedy to stojí, už za hovno ...