Nemmesia
07.08.13,10:14
Dobrý deň.
Bola som na pohovore na pozíciu redaktor/moderátor .... v rámci prvého kola pracovného pohovoru som s nadriadeným mala stretnutie u neho v kancelárii na základe čoho ma vybrali do druhého kola výberového konania na danú pracovnú poziciu. Nasledujúci víkend som celú sobotu strávila na akcii, kde som na kameru robila rozhovory s rôznymi účastníkmi súťaže na danej akcii.
Aj napriek tomu že som povedala, že skúsenosti pred kamerou nemám žiadne, strčili mi do rúk mikrofon, postavili pred kameru kde som v anglickom jazyku musela spraviť rozhovor, neskor aj dalšie. Po tomto dni mi kázali na mail im poslat dalsií text k reportáži ktorú z toho dna spravia.
Dozvedela som sa ze takto to kazdy den spravili s inym dievcatom, aby mohli na internet zavesit pod svojim menom tieto reportaze a ziadnu z nas neprijali.
Chcem sa spytat ci maju pravu uverejnit takúto reportáž, kde som ja, keď som im nedala žiaden súhlas na takéto uverejnenie a natáčanie bolo súčasťou druhého kola pohovoru.
Ich jednanie bolo velmi neprofesionalne, natáčanie na amatérskej úrovni, aj z tohto dovodu nechcem aby video zverejnovali.
Navyse takymto sposobom vyuzivaju ludi aby im spravili reportaze a nikoho neprijmu.
Mam pravo napisat im ze si neprajem a nedavam suhlas k uverejneniu natocenych zaberov kde som ja ? A poprípade im napisat ze ak sa tak nestane vec posuniem pravnikovi ?
Ďakujem za odpovede
Braňo
07.08.13,09:44
pokiaľ si nedala súhlas vopred, porušili zákon o ochrane osobných údajov (môžeš ohlásiť skutok na Úrad na ochranu osobných údajov).