Adka1111
07.08.13,11:19
V roku 2011 v septembri zamestnávateľ so mnou uzatvoril pracovnú zmluvu. Hneď mi dal pracovnú zmluvu na dobú určitú do roku 2015. je platná takáto zmluva? Pytam sa preto lebo mi bolo povedané že v tomto roku už nebolo možné uzatvoriť zmluvu na dobu určitú dlhšiu ako jeden rok . Je
​ takáto zmluva platná ? Prosím poradte mi. Ďakujem
avalik
07.08.13,09:31
od 1.9.2011 bolo platne taketo znenie

§ 48
Pracovný pomer na určitú dobu


(1) Pracovný pomer je dohodnutý na neurčitý čas, ak nebola v pracovnej zmluve výslovne určená doba jeho trvania alebo ak v pracovnej zmluve alebo pri jej zmene neboli splnené zákonné podmienky na uzatvorenie pracovného pomeru na určitú dobu. Pracovný pomer je uzatvorený na neurčitý čas aj vtedy, ak pracovný pomer na určitú dobu nebol dohodnutý písomne.

(2) Pracovný pomer na určitú dobu možno dohodnúť najdlhšie na tri roky. Pracovný pomer na určitú dobu možno predĺžiť alebo opätovne dohodnúť v rámci troch rokov najviac trikrát.
Adka1111
07.08.13,09:35
čo mam teda robiť mam na to upozorniť zamestnávateľa? ako mam postupovať
avalik
07.08.13,10:32
mne z toho vyplyva, ze tvoja zmluva je na dobu neurcitu
Adka1111
07.08.13,19:35
no ano je dobu určitu ale zmluva bola urobená nad rámec zákona.nembol dodržaný §48 ods.2 čiže mala by som pracovať do 3 rokov od podpísania zmluvy. ak zamestnávatel s tým nič neurobí tak sa nemusím báť a automatický sa zmluva po troch zmení na dobu neurčitu. oni si to totiž nevšimli aku mi urobili zmluvu
kopretinka
07.08.13,19:38
to je ich problém,ty ich neupozorňuj,máš dobu neurčitú....