Jaro177
07.08.13,11:42
Zdravim..v nedelu ráno som išiel na aute(Seat Leon 1.9TDI) a odišlo mi turbo...este chvilu som šiel no zrazu sa zadrel motor...zistil som ze snimač oleja nebol funkčny a v motore zmizol olej takze sa ani motor nezachranil...chcem sa spytat či je lepšie dat opravit tento motor ako prekruzkovat..nove vačky a podobne alebo kupit radsej druhy motor?
julysak
07.08.13,10:22
A možno (keď pozrú :D ) ti v servise poradia lepšie.
lujza.j
07.08.13,10:23
Olej sa da aj priebezne kontrolovat...ked uz....:D bez kontrolky
....novy motor....a turbo...nezaskodi nechat vrtulu trochu tocit ,nie na supu vypnut motor....
duves
07.08.13,11:07
Olej sa da aj priebezne kontrolovat...ked uz....:D bez kontrolky
....novy motor....a turbo...nezaskodi nechat vrtulu trochu tocit ,nie na supu vypnut motor....
Tak veru, ja každy mesiac kontrolujem stav oleja.
Jaro177
07.08.13,20:20
akoze..ja som sa pytal co je lepšie nie buzerovat za niečo čo nerobim.....viem ze motor na šupu sa nema vypinat aby turbo aj vychladlo...a olej som kontroloval dva dni dozadu..za to nemozem a len sa pytam či je lepšie kupit druhy či ten stary pozliepat...
lujza.j
07.08.13,20:40
akoze..ja som sa pytal co je lepšie nie buzerovat za niečo čo nerobim.....viem ze motor na šupu sa nema vypinat aby turbo aj vychladlo...a olej som kontroloval dva dni dozadu..za to nemozem a len sa pytam či je lepšie kupit druhy či ten stary pozliepat...
známa nedávno ten istý problém.. iná zn. auta.....kupovala nový motor 1300e....
nezabudni, aby zistili kde zmizol olej....
mechanik čo poradil?
Jaro177
07.08.13,20:45
olej sa dostal do spalovacieho priestoru..
lapejko
08.08.13,03:47
toto nájdeš na fórach http://seat-club.cz/ turbo v poslednom štádiu dokáže vyhádzať olej do valcov a zničiť motor, v tom okamihu sa ani nedá normálne vypnúť...zháňaj druhý polomotor napr. na www.allegro.pl alebo od dovozcov z Anglicka, za pár sto eur vozia búrané oktávie aj volkswageny a rozpredávajú na diely, tento motor je použitý v celom koncerne VW.
duves
08.08.13,04:29
olej sa dostal do spalovacieho priestoru..
No to si moj zlaty musel vidiet a aj cítiť. Vieš čo to znamena, ak netesnia krúžky?

http://www.peugeotclub.eu/forum-tema/modry-kour-z-vyfuku-7106
Martin1310
08.08.13,19:33
olej sa dostal do spalovacieho priestoru..
No to si moj zlaty musel vidiet a aj cítiť. Vieš čo to znamena, ak netesnia krúžky?

http://www.peugeotclub.eu/forum-tema/modry-kour-z-vyfuku-7106

Za dva dni by nedokázal nabehať tolko km.aby mu to vyhádzalo všetok olej.
Turbo sa rozpadlo a mazací olej nafúkalo okolo osky turbínky do spalovacieho priestoru , takto môže obsah oleja vyfúkať za pár sekúnd ked sa vytvorí dostatočná vôla.Pri jazde s kopca si to nevšimneš a ked nefunguje kontrolka mazania tak motor je do minuty v čudu.
Pre Jara-
Lacnejšie bude zohnať druhý motor leda že by si si to vedel opraviť sám.
Ak sa ti na fest zadrel tak budú vyškrabané aj vložky valcov ,takže prekružkovať by nestačilo navyše davať nové kružky do starých valcov je taká nie celkom košér oprava aj ked sa to tak robí.Takisto môžu byť doškrabané ojničné a hlavné ložiská na klukovke a neviem či sa vôbec na tieto motory vyrábajú výbrusové sady, no a nová kluka by stála viac než zánovný motor , to by sa ale muselo pozrieť čo všetko sa zničilo.
julysak
09.08.13,03:40
olej sa dostal do spalovacieho priestoru..
najskôr teda prdli krúžky = predpoklad doškriabania valcov
asi skôr ako prevložkovať (neviem, či sa tieto nové vôbec môžu), dať tam holý nový motor
julysak
09.08.13,03:43
olej sa dostal do spalovacieho priestoru..
No to si moj zlaty musel vidiet a aj cítiť. Vieš čo to znamena, ak netesnia krúžky?

http://www.peugeotclub.eu/forum-tema/modry-kour-z-vyfuku-7106

Za dva dni by nedokázal nabehať tolko km.aby mu to vyhádzalo všetok olej.
Turbo sa rozpadlo a mazací olej nafúkalo okolo osky turbínky do spalovacieho priestoru , takto môže obsah oleja vyfúkať za pár sekúnd ked sa vytvorí dostatočná vôla.Pri jazde s kopca si to nevšimneš a ked nefunguje kontrolka mazania tak motor je do minuty v čudu.
Pre Jara-
Lacnejšie bude zohnať druhý motor leda že by si si to vedel opraviť sám.
Ak sa ti na fest zadrel tak budú vyškrabané aj vložky valcov ,takže prekružkovať by nestačilo navyše davať nové kružky do starých valcov je taká nie celkom košér oprava aj ked sa to tak robí.Takisto môžu byť doškrabané ojničné a hlavné ložiská na klukovke a neviem či sa vôbec na tieto motory vyrábajú výbrusové sady, no a nová kluka by stála viac než zánovný motor , to by sa ale muselo pozrieť čo všetko sa zničilo.
tipol by som si, že ložiská na kľukovke mohli vydržať, predsa len nie sú také subtílne ako ojničné