heppy1
07.08.13,18:37
Chcela by som sa spytat, ktory sud je miestne prislusny, ked sa jedna o vec zrusenie kupnej zmluvy nehnutelnosti.

Este by ma zaujimalo, ak niekto ma skusenosti so zrusenim kupnej zmluvy nehnutelnosti.
buchač
10.08.13,19:38
Konanie sa začína podaním návrhu (žaloby) zo strany žalobcu na okresnom súde v obvode ktorého má odporca (žalovaný) bydlisko.

Okresný súd, krajský súd, Ústavný súd SR - informácie
Klikni na ten správny ...

http://okresnysud.urad-online.sk/

Skúsenosti ???
Radšej nechci ....dodnes čakám na svoje love a to už som posunul kauzu exekútorovi ...
heppy1
10.08.13,20:24
je to non sence, ako to tu funguje, ale dostal si to pred sud, a aj rozhodol v tvoj prospech, kedze si to posunul exekutorovi, my sa nevieme dockat pojednavania,
.
mozem sa spytat, ako dlho to trvalo? mozes napisat aj nieco blizsie o co sa jednalo,
ja to tiez tak viem ako hore pises, podla bydliska zalovaneho, resp. odporcu,
ale sud vyjadrenie. po tom co uz raz odrocil pojednavanie, den pred druhym pojednavanim zistil ze , predmetom konania je právo k nehnuteľnosti, teda tunajší súd nie je na prejednanie veci miestne príslušný,
ak sa jedna o nehnutelnost, tak je sud prislusny, tam kde sa nachadza,
nejak tomu neruzomiem...
a neviem, ktory je tym padom prislusny,
neviem ako sa mam spytat, kedze tu je asi vsetko mozne,
ale je to normalne, ze najprv nieco odroci a potom zisti, ze ani nie je prislusny ??
odvtedy presli dalsie dva mesiace a nemame vytycene pojednavanie, prazdniny predpokladam huraa
buchač
11.08.13,05:42
.....hehehehe,,,,,,2 mesiace a už si nedočkavá a netrpezlivá ????

...heppy ,tak poviem ....nebudeš happy , lebo takéto prípady sa ťahajú roky ...
Môj prípad trval so všetkým všudy cca 3 roky ...
heppy1
11.08.13,15:43
jaj ,kdeze, 1.5 roka, len cakame na pojednavanie, heh,
asi tak
ale nasla som na webe podla cisla, kedy bude, ak ho zas ne... ,
heppy1
20.11.13,11:31
buchac cakame stale na pojdedavanie, ...
nevies z praxe aku vahu ma posudok uvzsr , z ich hladiska, neobyvatelne plesne, bakterie...