kalkulka
15.03.06,12:27
Potrebujem rýchlo vyriešiť starý problém. V roku 2005 nám došla fa z 22.9.2003. Od 1.8.2003 platí novela DPH, kde sa stanovila povinnosť odviesť DPH z prijatej platby. Zaplatili sme zálohovú platbu v auguste 2003. Keďže nám neprišla vyúčtovacia zálohová fa na základe ktorej by sme si odrátali z poskytnutej zálohovej platby DPH a nedošla nám ani ostrá fa, kedy bolo dodanie tovaru uskutočnené v 9-03, táto DPH nebola odrátaná. Čo teraz, keď nám fa došla až tohto roku. Mám vôbec nárok na DPH? Mám informácie od nášho dodávateľa, že oni to tiež celkom nemajú správne, ale oni si doklady nakoniec povystavovali a odviedli DPH. Iba mi ju nemáme odpočítanú. Nemám to náhodou všetko naúčtovať ako nedaňový náklad?
kalkulka
15.03.06,12:30
Prosím, prosím, prosím napíšte mi svoj názor.
kalkulka
16.03.06,05:58
Milé zlaté hlavičky, kde ste všetci? To mi fakt nikto neporadí? Potrebujem to do účtovnej závierky a už skoro horí! Prosím, prosíííííím......
ALBO
16.03.06,07:47
Potrebujem rýchlo vyriešiť starý problém. V roku 2005 nám došla fa z 22.9.2003. Od 1.8.2003 platí novela DPH, kde sa stanovila povinnosť odviesť DPH z prijatej platby. Zaplatili sme zálohovú platbu v auguste 2003. Keďže nám neprišla vyúčtovacia zálohová fa na základe ktorej by sme si odrátali z poskytnutej zálohovej platby DPH a nedošla nám ani ostrá fa, kedy bolo dodanie tovaru uskutočnené v 9-03, táto DPH nebola odrátaná. Čo teraz, keď nám fa došla až tohto roku. Mám vôbec nárok na DPH? Mám informácie od nášho dodávateľa, že oni to tiež celkom nemajú správne, ale oni si doklady nakoniec povystavovali a odviedli DPH. Iba mi ju nemáme odpočítanú. Nemám to náhodou všetko naúčtovať ako nedaňový náklad?

http://www.porada.sk/showthread.php?p=192476#post192476
v tomto príspevku sa píše, že sa nemôže už uplatniť vstupná daň podľa § 42 zákona z roku 2003.

Nechcem ho spochybňovať, ale píše sa tam, že si nemôže uplatniť , ak prešlo 12 mesiacov od kedy vznikol nárok na odpočítanie.
No ale kedy vznikol nárok na odpočítanie?. Podľa starého zákona keď boli splnené všetky 4 vtedy platné podmienky a podľa nového uskutočnenie + doklad. A doklad nebol. Takže až teraz.
Mne ten § 42 skôr sedí na to, že niekto mal doklad aj zaúčtovaný, lenže to nedal do DP (ak vedie osobitne evidenciu DPH).
Takže neviem, čo je správne.
kalkulka
17.03.06,07:37
Dík za názor. Je na tom niečo pravdy.