krajicek
07.08.13,20:27
Zdravim,

viem ze sa tu riesili podobne pripady, ale presne tento problem som rieseny nenasiel:
momentalne som zamestananec na TPP a zaroven mam pozastavenu zivnost. chcel by som jednorazovo (bez obnovenia zivnosti) urobit webstranku napr. na zaklade zmluvy o dielo pre s.r.o. registrovanu v Ceskej republike. Je to mozne? Mozem potom vystavit fakturu pre objednavatela? Pripadne aky dokladom mu mozem vystavit aby bolo dielo prenho zuctovatelne?

vopred dakujem a zelam chladivy vecer :)
krajicek
marjankaj
07.08.13,18:37
A nestačí ti tá zmluva? Načo faktúra?
krajicek
07.08.13,19:13
A bude si to vediet s.r.o. zaradit do vydavkov / nakladov aj bez faktury?
marjankaj
07.08.13,19:33
A prečo to trápi teba?
krajicek
07.08.13,19:40
1. chcem byt korektny - pracu aj papierovo dotiahnut tak aby to malo zmysel
2. objednavatel je clovek ktory je moj znamy
marjankaj
07.08.13,19:42
Tá zmluva sa ti zdá málo korektná? Alebo málo papiera? Tak ju natiahni aj na desať strán.
A ten tvoj známy ti nevie povedať, čo potrebuje?
krajicek
07.08.13,19:54
Moja otazka vznikla na zaklade vzoru zmluvy o dielo, ktoru som nasiel na nete. tam sa spomina aj ta faktura ("Podkladom pre úhradu ceny diela bude faktúra vystavená zhotoviteľom do ..."). nebolo mi jasne ci moze "nepodnikatel" vystavit fakturu alebo ako upravit tu zmluvu aby tam nemusela byt faktura a zaroven vsetko bolo aj uctovne v poriadku. predpokladal som ze existuje nejaky "standardny" sposob ako sa to riesi a preto som ho zacal hladat ...
marjankaj
07.08.13,19:58
Veď aj zmluva môže byť účtovný doklad. načo do nej dávaš také klauzuly, keď nebudeš vystavovať faktúru.
Nakoniec si môžeš kúpiť aj registračnú pokladňu a dať mu bloček z registračnej pokladne.
krajicek
07.08.13,20:03
OK. nie som uctovnik ani pravnik. ale myslim ze sme konecne dospeli k niecomu, co mi pomohlo. dakujem
marjankaj
07.08.13,20:09
No musím ťa trochu stopnúť.
Ak budeš dodávať služby do Česka, tak sa musíš pred prvým dodaním služby zaregistrovať na DU podľa §7a zákona o DPH.
krajicek
08.08.13,18:38
este mi napadlo - zmluva o dielo sa uzatvara pred zhotovenim diela. na zaklade coho ma uhradit objednavatel odovzdane dielo ked nebude faktura? od coho sa bude ratat napr. splatnost pripadne urok z omeskania?