Leske
07.08.13,19:31
Dobrý večer, ľudia! Rozmýšľala som nad tým, či nie je tu taká možnosť na Slovensku, keď človek vlastní starožitnosť, napríklad v tomto prípade motorku (veterán) a dá ho prenajímať. Myslela som to tak, že by som ho dala do motocyklistického múzea, urobila by som s ním zmluvu a z prenájmu by som získala peniaze. Možno je to hlúposť možno nie, kto má s tým skúsenosti alebo niečo o tom vie, dajte mi vedieť... Pri najhoršom ten veterán potom dám predať. Ďakujem za každú informáciu :)
Mila123
07.08.13,17:55
na prenájom (mimo jednorázového ) musí byť živnosť......
kopretinka
07.08.13,18:16
asi žiadne múzeum nemá peniaze na prenájom,väčšinu exponátov majú od darcov.........
kopretinka
07.08.13,18:16
na prenájom (mimo jednorázového ) musí byť živnosť......
to je aký jednorázový?
Ice dive
07.08.13,18:55
na prenájom (mimo jednorázového ) musí byť živnosť......
to je aký jednorázový?

napríklad taký, že filmové štúdiá Barandov si ho požičajú na natáčanie Pelíškov 2 - ten rozkaz ten znel jasne "muž s koženou brašní nemúže projít":D:D:D
kopretinka
07.08.13,19:03
na prenájom (mimo jednorázového ) musí byť živnosť......
to je aký jednorázový?

napríklad taký, že filmové štúdiá Barandov si ho požičajú na natáčanie Pelíškov 2 - ten rozkaz ten znel jasne "muž s koženou brašní nemúže projít":D:D:D
aha :D :D
buchač
07.08.13,19:16
Dobrý večer, ľudia! Rozmýšľala som nad tým, či nie je tu taká možnosť na Slovensku, keď človek vlastní starožitnosť, napríklad v tomto prípade motorku (veterán) a dá ho prenajímať. Myslela som to tak, že by som ho dala do motocyklistického múzea, urobila by som s ním zmluvu a z prenájmu by som získala peniaze. Možno je to hlúposť možno nie, kto má s tým skúsenosti alebo niečo o tom vie, dajte mi vedieť... Pri najhoršom ten veterán potom dám predať. Ďakujem za každú informáciu :)
Odhliadnúc od tých zmlúv a podobných náležitostí by som povedal snáď iba jedno ...
Majiteľ veterána svoj stroj nedá z ruky a nik okrem majiteľa nemá šancu sadnúť si za volant alebo riadidlá !!!
Tie múzeá nemajú pomaly ani na kancelársky papier a nie na nejaký prenájom .
Ak aj , tak sa to majiteľovi veteránu neoplatí , nakoľko to nie je cesta k tej zárobkovej činnosti .
Pokiaľ je to fakt nejaký ojedinelý veterán , v tom dobrom stave ...atď , nuž by som ho radšej predal hneď . Samozrejme , ak je cena dobrá a ak je ten osobný bankový účet v zlom stave .
Leske
08.08.13,05:57
Tak veterán je v najlepšom poriadku, sme ho rozoberali, vyčistili, niektoré súčiastky(nefunkčné) vymenili a poskladali naspäť... A dá sa ním jazdiť. Keď som uvažovala nad tým, či je to najlepšie rovno predať ale ma napadlo či nie sú aj iné možnosti..Preto som sa chcela informovať.... :) Radi by sme toho veterána predali, lebo máme ešte doma takú istú motorku. Načo budú nám dve :)
buchač
08.08.13,06:07
Radi by sme toho veterána predali, lebo máme ešte doma takú istú motorku. Načo budú nám dve :)
Daj pre tú srandu konkrétnu značku a typ motorky ....

Poviem aj inak ....
Aj táto motorka je už veterán , no nechcel by som ju ani zadarmo ...

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSQwL1PGNYyXHt-OvviyPERMFiN7nMddOpGNj5YtYwmD243WVGM

Holt , nie je veterán ako veterán ....
Málokto má doma dvoch veteránov ....
Leske
08.08.13,06:13
Som v práci, nemám tu pri sebe súkromnú fotku z tej motorky, ale pošlem fotku z googla. Takže takéto motorky máme dve :)
ninka24
08.08.13,06:19
V tomto prípade by som sa tiež priklonila k predaju. Ľudia ktorí sa zaoberajú zbierkou veteránov pre tie stroje robia možné, aj nemožné za nemalé peniaze a väčšinou sa k nim správajú ako k svojim deťom :). Takže ak je to hodnotný kúsok, oplatí sa ho radšej predať niekomu kto z neho bude mať radosť a postará sa o jeho ďalšie využitie - zveľadenie. A ty budeš mať "pár éčok" na vrch. Je škoda nechať ho len tak stáť. Motorku veterána by som určite nepožičiavala... :)
Leske
08.08.13,06:45
Tak to je pravda.... v našej rodine je najhoršia vlastnosť, získať "starožitnosti"- u otca motorky - veterány a u mňa knihy :) Ale keď sú dve rovnaké veterány, užíva len jednu a je škoda, nechať druhú stáť v garáži a mohol aj ďaľšiemu človeku dopriať trošku vzácneho kúsku užiť a tešiť sa z neho. Preto sa rozhodol že ju predá ale najprv tú záležitosť nechal na mne, aby som sa informovala či sa dá prenajímať ako som uviedla hore alebo či je výhodnejšie rovno predať. A potom sa uvidí ako k tomu bude pristupovať. :)
buchač
08.08.13,06:47
Som v práci, nemám tu pri sebe súkromnú fotku z tej motorky, ale pošlem fotku z googla. Takže takéto motorky máme dve :)
Nemusíš , stačí aj takáto .
Je to motorka Jawa 250 Kývačka
Povedzme , že sa radí už do tej skupiny veteránov , no takýchto je plno .
Prejdi si inzeráty , napríklad http://motocykle.bazos.sk/?hledat=JAWA+250&hlokalita=&iddel=1 a uvidíš , že ponuka je stále ...

Ak je v tom dobrom stave , daj aj Ty inzerát a pokús sa predať ...
Cifra ale nebude bohvieaká ...
Igor Šturma
08.08.13,07:06
No tak pozor to nieje 250-tka ale 350-tka Kývačka typ 360 Tie sú trochu drahšie než obyčajné 250-tky ale ako veterán nemá žiadnu hodnotu keby si ho predával v Anglicku alebo niekde vo Francúzku tak by si mal veľkú sumu zaň ale keďže ho chceš predať na Slovensku tak nepočítaj v veľkou sumou ešte keby si poslal Foto tak by som ti ho ocenil a povedal približnú sumu