Borino1
07.08.13,20:37
Ak susedovi skolaudovali dom a ten nie je postaveny v sulade so stavebnym povolenim ( ma okna na stranu kde ich nemal mat, je vacsi ako povoluje uzemny plan v % zastavanosti ) da sa voci tomu nejako odvolat ? Na stavebnom urade mi povedali ze uz je neskoro, ze som sa mohol odvolat pri stavebnom konani, ale tieto pochybenia v tedy este nemohli nastat, a bol som dlhodobo odcestovany a ked som sa vratil, tak to mal asi mesiac skolaudovane a zapisane na katastri. Da sa nieco robit? Dakujem za info.
RZ Projekt
08.08.13,04:56
No to ti povedali peknu hlupost, ze si sa mal vyjadrit pri stavebnom konani, ked to nebolo postavene :). Dalsi hlupaci na uradoch alebo su podmazani. Neviem poradit, ale to ze vydali kolaudacne rozhodnutie na stavbu, ktora nie je postavena podla projektu pre SP nie je v sulade so zakonom. Ak nastala zmena v realizacii oproti projektu pre SP, tak malo nastat zmenove konanie s projektom podla skutocneho vyhotovenia. Ak toto zmenove konanie zlucili s kolaudaciou, tak mali byt prizvane strany, ktorych zmena by sa mohla dotykat. Mozes vyskusat sa do toho obut, ale pri dnesnej byrokracii neviem, ci z toho nieco ziskas. Mozes ich udat, ale robit si nepriatelov na SU, nie je dobre :)