ENEN
15.03.06,12:31
Prosím Vás o radu, mám klienta ktorý má v Čechách fin.účet, k.31.12.2005
je stav účtu mínusový čiže je v strate.Mám to uviesť v DP.
ondrejvla
15.03.06,11:35
Prosím Vás o radu, mám klienta ktorý má v Čechách fin.účet, k.31.12.2005
je stav účtu mínusový čiže je v strate.Mám to uviesť v DP.

Bežný účet je mínusový, je v debete, ale nie v strate. Neuvádza sa do DP, ale do v PÚ Súvahy v JÚ do Výkazu o majetku a záväzkoch.
ENEN
15.03.06,11:46
No.. brokerská spoločnosť na jeho pokyn obch.s akciami a vo výpise ktorý má v celkovej rekapitulácii je vykazaná strata ...odpisala som to z výpisu. Prečo by som to mala uvádzať vo výkaze, ak to je jeho súkromný majetok nie
obchodný?
ondrejvla
15.03.06,11:51
No.. brokerská spoločnosť na jeho pokyn obch.s akciami a vo výpise ktorý má v celkovej rekapitulácii je vykazaná strata ...odpisala som to z výpisu. Prečo by som to mala uvádzať vo výkaze, ak to je jeho súkromný majetok nie
obchodný?

Hovorí sa, že nemému dieťaťu ani vlastná mať nerozumie... Ako som mohla vedieť, keď nebolo zadané, že je to jeho súkromný účet?! Treba otázku formulovať tak, aby sa z nej dalo pochopiť, čoho sa týka, či súkromného alebo podnikateľského účtu.
ENEN
15.03.06,11:55
Sorry...si nejaká podráždená.
ondrejvla
16.03.06,17:59
Sorry...si nejaká podráždená.
To vari nie? Chcela som ti pomôcť, ale ako si zadáš otázku, tak taká musí byť odpoveď.

Prosím Vás o radu, mám klienta ktorý má v Čechách fin.účet, k.31.12.2005
je stav účtu mínusový čiže je v strate.Mám to uviesť v DP.



//Server: porada; Sekce: top homepage; Pozice: Dole; Medium: Full banner; Reklamni plocha: Full Foot Banner; ADid_adspot = 6261; ADwidth = 468; ADheight = 60; ADdescription=15; ADborder=0; ADbgcolor='FFFFFF'; ADfwidth = ADwidth+2*ADborder; ADfheight = ADheight+2*ADborder+ADdescription; ADtarget = "_top"; ADlink = "0000FF"; ADrnd=Math.floor(1000000*Math.random()); document.write('\n'); document.write(''); document.write('http://adx1.adrenalinesk.sk/adrun.dll?action=3&id='+ADid_adspot+'&ref='+escape(top.document.referrer)+'&rnd='+ADrnd+' (http://www.porada.sk/)'); document.write(''); document.write('');

Kto toto doplnil?


No.. brokerská spoločnosť na jeho pokyn obch.s akciami a vo výpise ktorý má v celkovej rekapitulácii je vykazaná strata ...odpisala som to z výpisu. Prečo by som to mala uvádzať vo výkaze, ak to je jeho súkromný majetok nie
obchodný?

No povedz mi, keby to napísal niekto iný okrem teba, rozumel by si?
ENEN
17.03.06,06:52
Tak ešte raz,ak máš chuť mi pomôcť. Môj klient je živnostník má príjmy zo živnosti a okrem toho ako súkromná osoba cez nejakú brookerskú spoločnosť
obchoduje s akciami.Táto spoločnosť na jeho pokyn kupuje a predáva akcie.
K 31.12.2005 má výpis z tohto fin.účtu kde má vykazanú stratu.Moja otázka znie,či má niečo robiť v rámci DP so stavom tohto účtu ?
ondrejvla
17.03.06,11:48
Tak ešte raz,ak máš chuť mi pomôcť. Môj klient je živnostník má príjmy zo živnosti a okrem toho ako súkromná osoba cez nejakú brookerskú spoločnosť
obchoduje s akciami.Táto spoločnosť na jeho pokyn kupuje a predáva akcie.
K 31.12.2005 má výpis z tohto fin.účtu kde má vykazanú stratu.Moja otázka znie,či má niečo robiť v rámci DP so stavom tohto účtu ?

Ak je živnostník uvádza príjmy zo živnosti, v DP tabuľka č.1, r.2, príjmy z kapitálového majetku uvádza v tabuľke č.2, sú to príjmy podľa §7, ZoDP, uvedie príjmy a výdaje z tejto činnosti, na r.44 celk.príjmy a na r.45 celk.výdaje. Na r. 46 uvedie 0, nakoľko príjem z tejto činnosti je v strate. Ale ak túto činnosť vykonáva, je povinný to uviesť do DP.
ENEN
17.03.06,13:44
Našla som tu na Porade niekoľko tém cenné papiere a akcie alebo Forex a dane a tam je to rozoberané, myslím ten princíp obchodovania s akciami na ktorý som sa ja pýtala.Ale jednoznačná odpoveď tam nezaznela. To čo si Ty napísala je v poriadku to všetko viem, ale toto je trochu iný prípad.Ale aj tak Ti ďakujem za trpezlivosť idem to skúšať ďalej asi už len na DU.