stanozajo
08.08.13,10:51
Dobry den
mal som uver v jednej banke 1000 eu ten som splacal premenlivo davno mam uver vyplateny ale som vedeny v uverovom registri v mojej banke mi uver nechcu dat ze mam poslat ziadost do banky kde som mal uver o vymazanie z registra dlznikou. je nieco taketo mozne? zarabam 1000 nemal by som problem zo splacanim uveru. ale trpeit 5 rokou koli chybe pri prvom uvere sa mi moc nechce ..:/
meha
08.08.13,09:43
No to premenlivé splácanie Ti spôsobilo terajšie problémy a ty ak chceš mať pokoj a nebyť evidovaný ako dlžník,zájdi do tej prvej banky a požiadaj o vymazanie z registra dlžníkov. Jedine oni môžu vyriešiť tvoj terajší problém.Určite sa to dá,len neviem či skôr ako uplynie lehota 5 rokov.
buchač
08.08.13,10:01
Banka je banka ...
Vystáva len otázka , že prečo si sa nezodpovedne správal , ale to je v podstate vedľajšie .
Ide o to , že ak je jeden v nejakých problémoch , tak sa dosť často stáva , že dotyčný sa nejde do banky objasniť problém finančného rázu a následne sa dohodnúť na nejakom riešení . Dotyčný sa radšej vyhýba upomienkam a potom sa čuduje následným opatreniam bankového domu .

Ale ak teraz zarábaš , tak zbehni do nejakej nebankovky ...
Tam budeš splácať pravidelne , včas a do rúk osobne ...ak nie , smola ...
Problém s bankou neporiešiš na Porade , ten sa vyrieši iba osobným ( písomným ) kontaktom s danou bankou , ktorá dala embargo do registra dlžníkov ...

Ono je to tak , každý sa učí na chybách ...no najlepšie je učiť sa nie na svojich ale na pochybeniach iných ....
meha
08.08.13,10:30
No neviem či je to najlepšia rada,ono človek nikdy nevie čo sa môže stať.V prvej polovici s tebou súhlasím,určite ten zápis nebol kvôli jednej nezaplatenej splátke a jednej upomienke.No on teraz potrebuje radu,každý urobí chybu,možno sa už poučil.No ak má dostatočný príjem a je problém len s vymazaním z registra ,ja by som určite šla do banky. Radšej počkať za výmazom ,ako ostať dlžníkom bez dlhu.Záleží ešte aj na výške terajšieho úveru ,ktorý chce zobrať.No myslím si ,že určite ne 1000,-€
buchač
08.08.13,10:41
Veď rada znie :
Ísť do tej banky a urobiť náležité kroky ohľadom toho výmazu ...
Iné sa proste nedá .....ak potrebuje love .

Iba ak čakať ....