Bizzy
08.08.13,11:15
Ahojte,
potrebovali by sme radu ako postupovat v pripade, ak vieme o ludoch , ktori nam poukazali svoje 2%, ale na ucet zdruzenia nenabehne cela suma, ktoru sme mali vypocitanu na zaklade ich jednotlivych ciastok. P.S.: otazku sme uz pisali aj na danovy urad, ale odozva ziadna. Dakujem
ivka70
08.08.13,10:07
Nemohlo sa stat, ze ti ludia, od ktorych neprisli 2%, nesplnili podmienky dane zakonom (napr. neuhradili dat do datumu, ktory udava zakon)?
angels88
16.09.13,20:21
Ahoj, tak ako píše ivka70 nemuseli splniť podmienky, spravili chybu v daňovom priznaní, neuhradili včas nedoplatok, ale aj nestihli včas odovzdať tlačivá. Veľa ľudí miesto potvrdenia od zamestnávateľa odovzdáva tlačivo k zápočtu a daňový úrad potom nič nezasiela. Poukázanie je anonymné, tak od koho Vám neprišli asi ťažko i zistíte.
Slim
08.11.13,07:49
Mala som ten istý problém. Z celkovej sumy nabehla polovica........
Na otázku pre Finančný úrad - prečo a kde skončili, prišla odpoveď:
Daňové tajomstvo. Ak by bolo niečo zle vyplnené, DÚ má povinnosť zaslať oznámenie . Nič neprišlo, tak sa predpokladalo, že nabehne všetko....
Nuž, točí sa tam dosť peňazí a je to veľké lákadlo......
Asi sa zamestnám na DÚ, veď nikto nikdy nepríde na to, koľko som si uliala..........Slovensko...........:-(((
Slim
13.09.14,15:02
Ani tento rok sa nič nezmenilo. 2% nedorazili do cieľa určenia, bez akéhokoľvek upozornenia na zle vyplnené tlačivo, alebo čokoľvek. To s tým vážne nevie nikto nič urobiť??????

Veď to dávame ľuďom ktorí to potrebujú a tešia sa z každého eura.

Namiesto toho sa tu niekto beztrestne obohacuje a skrýva sa za ,,daňové tajomstvo,,

Pekne ďakujem za takýto štát... :-((((((
JAJA11
10.11.15,08:44
tak my máme tento problém tiež.... posielali sme malému združeniu a zhodou okolností im nenabehli žiadne peniaze a vedia o minimálne dvoch firmách, ktoré im peniaze poskytli.... na daňovom úrade mi povedali, že peniaze poslali, ale teraz neviem zistiť kde sa pýtať, kto vie povedať, kde tie peniaze sú..... väčšie združenia nemajú šancu zistiť, či im prišli všetky peniaze, ale takýto malí to zistia hneď.... len potom je problém zistiť, kam sa stratili ..... kto je za to zodpovedný? veď predsa musí byť mechanizmus kontroly a v prípade nedoručenia peňazí by mala byť možnosť dať si preveriť, prečo peniaze neprišli..... len je otázka, na koho sa obrátiť....