asterix174
08.08.13,12:17
Zdravím, pred 3 tyzdnami mi umrel dedko, chcel by som vedieť v akom štádiu môže byť dedičské konanie po ňom. Dedko bol vdovec a byt už prepísal na uja za života, zostala mu len garáž. Dedia 2 ľudia môj otec a jeho brat. Nemáte niekdo skúsenosti s tým ako dlho trvá takéto konanie v ktorom nieje de facto alebo len minimálny majetok? Za koľko môže otec očakávať obsielku od notára? Dakujem.
meha
26.08.13,12:09
Najskôr o 3 mesiace po smrti osoby,po ktorej pozostalí dedia.Dovtedy si treba pozisťovať či dedko nevlastnil ešte niečo/inú nehnuteľnosť,ornú pôdu,úspory/ .
Môže byť zanechaný aj závet.Zároveň sa môžu ozvať aj veritelia v prípade,že by mal zomrelý nejaký dlh.Aj preto to trochu trvá.
sadžika
26.08.13,12:30
Ja by som odporúčala overiť si aj pozemkové knihy, ak z nich náhodou neboli prepísané jeho (alebo jeho predkov, po ktorých dedil) pozemky do katastra nehnuteľností, tak notár to nezistí. Ak sa o to vy nebudete zaujímať, tak o ne môžete prísť.
Mária27
26.08.13,13:14
Tvoj otec môže žiadať započítať darovanie bytu jeho bratovi, takže by mal teraz všetko zdediť otec. Notár si tiež vyžiada od bánk, či mal dedko nejaké úspory.
AmmiS
10.09.13,19:42
Presne tak, je to velmi dolezite si preverit pripadne vlastnictvo k nehnutelnostiam .... lebo takto ludia prichadzaju o svoje majetky. Takychto pripadov je strasne vela.