viking001
08.08.13,15:08
pc normalne bezi a po urcitej dobe zacne ako keby na niecom pracovat, procak (E2200) zacne lietat do 100% zatazenia, co je spustene zacne mrznut na sekundy a trhat zvuk. chvilu to blbne a zas ide normalne. podla spravcu uloh najviac ubera z pamate mozilla alebo spustena testovacia hra. ale nie tolko aby to zblbo pc, zblbne aj pri pustenej samotnej mozille. procak takmer vzdy zeru necinne procesy, ale tie su pokial viem neskodne. skusil som preinstalovat zvukovku, precistit nepotrebne subory, registre, chvilu to slo. potom som sa kdesi docital, ze to moze robit aj starsia napalovacka ak ma IDE a SATA, odpojenie na chvilu pomohlo. pre istotu sa preflashoval aj BIOS na najnovsiu verziu ale tiez to vydrzalo len chvilu. stale po zhruba 15 minutach zacne mrznut a robit problemy. je jedno ci bezi len internet, film alebo nejaky narocnejsi program. jedine co ma napada je disk a windows. disk je dost nestastne rieseny, je rozdeleny na 3 sektory C, D a E ale system je na D-cku. a windows odchadza tiez velmi rad... nevie niekto poradit co s tym?
duves
08.08.13,15:21
Nuž to je ťažko povedať. Ja som napr. v marci menil dosku a rozbehol som na nej povodnu inštalaciu win 7 a občas mi to mrzne. Stale sa chystam na preinštalovanie.
misoft
08.08.13,15:59
Za prvé - máš zle nainštalovaný OS - ten sa vždy inštaluje na C: a Win tam vždy smeruje! Keďže OS potrebuje niekedy pristúpiť k svojim súborom (knižniciam), najskôr ich hľadá na C:, no potom musí prehľadávať (lebo na C: nie sú) a preto zapne naplno.
Za druhé - FF (ak nezakážeš) odosiela stále údaje - teda sleduje. Stačí však skočiť do Nástroje>Možnosti>Súkromie a tam označiť Požiadať webové stránky, aby nesledovali moju aktivitu.
Za tretie - načo máš spustenú tú testovaciu hru - zbytočnosť. Uberá zo systémových prostriedkov.

Napaľovačka je v tom nevinne. IDE a SATA sú dva celkom rozdielne porty - každý z nich je ovládaný iným ovládačom. A pokiaľ nie je požiadavok na prístup, nie je dôvod aby sa k napaľovačke pristupovalo.

A ešte niečo - skontroluj si PC na "breberky" - istotne tam máš nejaký malware, ktorý na pozadí niekam niečo odosiela.
viking001
08.08.13,18:09
z mne neznamych pricin si OS sam oznacil disk ako D, povodne bol na samostatnom disku, kde bol oznaceny ako mal byt - C ale disk zacal vykazovat vadne sektory, tak sa odobral a OS sa dal na sucasny disk. povodny disk musel prec aj z dovodu, ze OS mal na nom nejake kniznice a robilo to problemy pri instalacii na sucasny disk. po instacii si to nejak zvolilo C za pracovny a D ako systemovy. a nejak to skusat prehodit som nechcel, aby sa neposkodili data.
FF by mal byt nastaveny na poslednu moznost, neinformovat stranky o mojich atd.
hra bola spustena len ako referencny bod. ci to bude mat nejaky vplyv. resp. ci to zatazuje hra alebo sa to bude diat aj bez zjavneho zatazenia.
niekde som nasiel obdobny pripad a dotycnemu pomohlo ked odpojil starsiu napalovacku, aj v tomto pripade to pomohlo ale len na par dni.
avast a roguekiller nenasiel nic, eset online poslednu kontrolu nedokoncil - PC zmrzlo natvrdo
a02sk
09.08.13,06:01
Zda sa ze tam naozaj nejaky malware mas tak pekne zapni pc daj si pocitac/ windows/ system32/ ... a hladaj nejake divne subory ako napr. Dorkbot.A alebo 5793246052 a podobne nezmyselne ktore su na 100% virusy. Najprv mozes pozriet aj spravcu uloh a v pprocesoch hladaj taketo blbosti. Ak tam najdes nieco podozrive klikni na to pravym a daj vlastnosti...najdi v nich cestu k suboru na disku vypni proces a vymaz virus z disku...
Ja som si uz tak pc niekolkokrat opravil...
misoft
09.08.13,15:45
ESET online nedokončil..... teda je tam svinstvo! Použiť Malwarebytes, AntiSpyware - a preveriť.