symona
15.03.06,13:10
Ahoj všetci,

nemáte náhodou na predaj knižku od autorky Miriam Stoppardová s názvom Choré dieťa Poradca pre rodičov? Keďže o pár týždňov sa mi má narodiť môj prvý potomok, tak by som chcela mať po ruke niečo, čo by mi mohlo v kritických chvíľach trošku pomôcť. Skúšala som ju hľadať po kníhkupectvách, je však, bohužiaľ, vypredaná. Resp. ak by ste mali dobrú skúsenosť s inou publikáciou podobného charakteru, budem povďačná za tip.

Symona
Melnick
15.03.06,12:57
Ahoj všetci,

nemáte náhodou na predaj knižku od autorky Miriam Stoppardová s názvom Choré dieťa Poradca pre rodičov? Keďže o pár týždňov sa mi má narodiť môj prvý potomok, tak by som chcela mať po ruke niečo, čo by mi mohlo v kritických chvíľach trošku pomôcť. Skúšala som ju hľadať po kníhkupectvách, je však, bohužiaľ, vypredaná. Resp. ak by ste mali dobrú skúsenosť s inou publikáciou podobného charakteru, budem povďačná za tip.

Symona

Prajem všetko dobré a veľa šťastia. :p :p :p

Posúvam
Miriam.x
15.03.06,14:18
Ja mám od Miriam Stoppardovej knihu Zdravé dieťa, ale myslím, že podobných kníh je na trhu veľa, treba si len vybrať.
Prajem veľa šťastia.
Simonab
15.03.06,15:09
Ja som mala Veľkú knihu o matke a dieťati. Bola celkom fajn. Začínala už tehotenstvom. Ale ak máš blízko pri sebe mamku alebo svokru ( dobrú svokru:p ), myslím že ich rady a pomoc sú nenahraditeľné. ( samozrejme v medziach normy:D ) Prajem tiež veľa šťastia a hlavne zdravie. Dúfam, že sa nám nezabudneš pochváliť.
symona
15.03.06,15:16
Vďaka za povzbudivé slová. Mamu mám však cca 150 km ďaleko a svokru som, bohužiaľ nepoznala, preto vítam každú pomoc. Na bábo si ešte chvíľu počkám (malo by sa narodiť koncom júna). Určite Vám dám správu, že máme novú členku Porady (už viem, že to bude dievčatko).

Symona
lenkak
15.03.06,16:46
dadika
15.03.06,17:38
Veľká kniha o matke a dieťati je naozaj fajn, aj ja som ju mala.
Veľa šťastia :-)
LubicaN
31.03.06,11:02
Ja mám tiež Veľkú knihu o matke a dieťati a od Miriam Stoppardovej mám ale inú - inak zameranú: Otestujte svoje dieťa. Tá je venovaná napr. pohybovým zručnostiam, mentálnemu vývoju, nácviku na nočník... V každej kapitole je fotka dieťaťa v konkrétnom "veku" od novorodenca, mesačného bábätka, ... až do tuším 5 rokov a je tam rozpísané, čo môžeš dieťaťa v tom veku čakať...

Ale ja som ju veľmi nevyužila, deprimovalo ma, keď som si napr. prečítala, že dieťa je schopné postaviť vežu zo 4 kociek a mojej dcére sa to nedarilo... U nás funguje ako povinné čítanie, deti stále "čítajú bábätká", aby sa vedeli postarať o Anabell..

Veľa šťastia, nech všetko dobre dopadne.
symona
31.03.06,11:24
Ďakujem za tipy na knihy o dieťati. V priložených linkoch som našla nový titul, ktorý vyšiel tento rok a zaujal ma - Naše dieťa od narodenia do dospelosti. Tak som si ju zaobstarala a začínam sa vzdelávať aj v tejto oblasti.

Symona
jana32
31.03.06,11:59
Tak to je pre mna nový titul , nepoznám ho, ale idem hneď pozrieť, kde ho majú. Ja mám doma od Stoppardovej - Starostlivosť o dieťa do troch rokov veku a je to fantastická kniha. bola mojím sprievodcom pred 12 rokmi keď sa mi narodila prvá dcérka aj pred 3 rokmi keď sa mi narodila druhá. Mám doma aj Veľkú knihu o matke a dieťaťi, asi staršie vydanie, je síce krásne ilustorvaná, ale tých faktov je tam menej. Symona od koho je to Naše dieťa od narodenia do dospelosti?
Marianna01
31.03.06,16:00
Ja som mala okrem spomenutých kníh aj brožovanú knihu - Listy rodičom. Zaobstarala mi ju sestra (resp. ich - bolo ich viac). Každá brožúrka sa venovala rôznym vývinovým štádiám- boli tam užitočné praktické rady.