KejTi
08.08.13,15:47
Moja dcera vycestovala do Anglicka za pracou, je tam uz dva mesiace, na SR sa za nu zdravotne uz neodvadza kezde ze poistena v UK. Otec na nu posiela vyzivne ma narok moja dcera na vyzivne aj v takom pripade ak pracuje v zahranici ale nie na zmluvu? Nema o tom ziadny doklad, pracuje ako opatrovatelka deti (nanny) v jednej rodine a vyplacaju ju týzdenne a na ruku. dakujem
Mila123
08.08.13,14:03
je dcéra nezaopatreným dieťaťom? študuje?
misoft
08.08.13,17:41
Skôr by som konštatoval, že tam maká na čierno! Veď dostáva na ruku - je mimo britský systém (tá rodina za ňu do tohto systému asi nič neodvádza
), pravdepodobne ani na SK nie je zdravotne poistená (resp. neplatí).
Príjem z GB na SK neprizná, dane neodvedie ani v GB ani na SK.
Ajajaj - nem dobré! :(
ivka70
08.08.13,17:52
Ak tam je ako AuPair, tak to nie je nelegalne ani praca na cierno, len tym prestala byt nezaopatrenym dietatom a otec moze poziadat o zrusenie vyzivovacej povinnosti. Nakolko je dospela (musi byt ako AuPair), bude musiet otcovi pripadne vyzivne vyplatene navyse, vratit (ak to on bude ziadat).
KejTi
08.08.13,19:12
nie nestuduje, zatial ale neskor by chcela...no zatial pracuje ako nanny pre jednu rodinku s dvoma detickami...ale ako v UK ona ma ten national insurance number a mam take informacie ze ked to niekto ma tak nemusim platit kym nema pracu na zmluvu, tým NIN cislom ze sa za nu odvadza stat dane a tie blbosti ze to je ako tu v SR urad prace len ze tam nemusim chodit kazdy mesiac a je to zadarmo kym nema pracu na zmluvu... ma 21rokov...no s otcom sme sa dohodli pred tým co odisla ze bude platit vyzivne do vtedy kym si nenajde pracu na papiere kym sa za nu bude platit zdravotne na SR, ale kedze sa uz neplati tak neviem ci ma este stale narok...nechcela by som tak dopadnut ze este otcovi vracat peniaze... dakujem za kazdu radu