oliverce
08.08.13,17:28
dobry den, mam rocneho mopslika, je uzasny mily najlepsi ale jednoducho neposlucha.. byvam v byte so zahradou cize vybeh ma ako nahle ho pustim na dvor zacne do okola behat to dokaze robit aj dve hodiny..a co je posledne dni nove zacal stekat na dvore a potom aj v byte... neviem si dat rady.. mozete mi nejako poradit co by som mala robit? dakujem
arizona
08.08.13,16:15
Ked ti vadi, ze tvoj havo steka, ci beha,mal si si kupit plysoveho .-P

No,ale uz vazne. Co ti akoze vadi? Psik je este mlady,potrebuje pohyb.

A steka hocikedy,bez priciny,alebo kedy? Mozno si len vyzaduje pozornost,nudi sa,ak to byva bez zjavnejsej priciny.
Vela ludi sa mylne domnieva, ze ked maju dom so zahradou, ze psik viac nepotrebuje, ved sa vybeha. To nie je pravda, mlady pes potrebuje pohyb,pozornost,hru a prechadzky aj mimo svojho arealu.
Mozno by si mal viac opisat co cez den so psikom robis, ako prebieha jeho vychova a pod. Mozno ti bude niekto vediet presnejsie odpovedat
alaya1
08.08.13,17:06
Rocny psik uz davno mal mat absolvovanu vychovu a vycvik poslusnosti. Zakladne pravidla a nacvik si najdes hocikde na nete.Nikdy nie je neskoro zacat vychovavat psika. Robi veci, ktore ma zakodovane v instinktoch, ked nie je vedeny inak, nevie, ze to nema robit.Tu mas linky, precitaj si to a vyber si, co sa hodi k tvojmu psikovi. necakaj zazraky za den dna, potrva to tyzdne aj mesiace, vysledok urcite pride. nezabudaj pozitivne motivovat, samozrekme odmenami a netrestaj. Ma to skor opacny ucinok.http://www.google.sk/#bav=on.2,or.r_qf.&fp=55efbaa088ec6f6d&q=zakladny+vycvik+poslusnosti+psa
judit.esam
09.08.13,10:12
A keď je aj hyperaktívny tak ten výbeh na dvore nestačí, já mám doma orieška, je to až na toľko aktívny pes, že po hodine behu, alebo byciklovaní sa ešte furt má silu doma behať na dvore a štekať, a pri tom má už svoje roky,, furt je pod nohami, vrtá sa všade... je to veľmi vysoko aktívny pes, ale základný výcvik má tak občas aj počúva :D no bohu žiaľ nevie dlho koncentrovať ani na výcvik, len max 10 min, potom už je mimo....témy.... veľa trpezlivosti želám.
kopretinka
09.08.13,10:59
zdá sa,že zadávateľku ani nezaujímajú odpovede,keďže nereaguje
oliverce
09.08.13,11:08
Totizto, on ma vybeh ale chodim s nim dvakrat denne na prechadzky min 2km.. Nakolko je to maly psik a je dost teplo myslim,ze to staci, a kedy steka vzdy ked sa pozera von oknom a ked ho pustim von neustale steka ale nie agresivne.. Ja si myslim,ze je urcite rozmaznany.. :) ale na urcite povely pocuva tie sa naucil.. Sadni lahni ostan dones..
oliverce
09.08.13,11:09
Je to mops a co som si nastudovala o mopsoch tak tento je uplne iny..
erik555
09.08.13,11:21
ako casto pisem...pozerat "Znalec psi duse" (Dog Whisperer by Cesar Millan) a mali by ste pochopit, ako sa spravne ku psom chovat/napominat, aby neprerastli cez hlavu!!! Zaklad pri akomkolvek napominani je to dokoncit, az kym pes nie je po napomenuti kludny, inak si to nezapamata, co chcete. Pes nie je clovek.

http://www.youtube.com/watch?v=vDYczKBPBQ8
alaya1
09.08.13,11:59
ak je to samec, strazi si svoje teritorium, preto steka.A ked beha, ako bez zmyslu a pri tom neviem, ci znackuje, je to to iste, co som uz pisala.Da sa to vychovou skludnit, ale pes je furt pes s instinktami.
Terezia13
25.10.15,11:33
skús sa poradiť so psychológom psov na
http://utulkovo.teraz.sk/tag/psycholog-psov/