Letko
09.08.13,06:21
Ahojte,

ako sa dostať na letisko F. Chopina vo Varšave zo Slovenska ináč ako autom? Najlepšie z východného Slovenska.

Ďakujem :)
buchač
09.08.13,04:56
Vlakom ...autobusom...minibusom dopravnej spoločnosti ...taxíkom...na koni...stopom...pešo....
Poprípade kombináciou určitých alebo aj všetkých možností ....
:D :D :D
Letko
09.08.13,05:47
Buchač, bližšie informácie? Taxíkom by bolo drahšie ako autom, pešo a na koni by som na letisko do pondelka nedošiel.
avalik
09.08.13,06:02
kuk na stranku http://www.lotnisko-chopina.pl/en/passenger

Train

As of 1 June 2012 Chopin Airport and Warsaw’s city centre are connected by a fast and convenient rail link.

The train ride from the airport to the city centre takes around 25 minutes.


Public transport

Chopin Airport is served by five public bus routes all with stops at Warsaw’s key transport nodes and the biggest hotels.


ZTMChopin Airport is served by five bus lines:
Bus 148

Running daily between 04:35 - 22:35

Route: Chopin Airport – Ursynów – Praga; main streets: (ŻWIRKI I WIGURY – NOWOURSYNOWSKA - MOST SIEKIERKOWSKI - GROCHOWSKA)
Bus 175

Running daily between 04:58 - 23:27

Route: Chopin Airport – City Centre; main streets ŻWIRKI I WIGURY - AL.JEROZOLIMSKIE (Central Railway Station) - KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE - PL. PIŁSUDSKIEGO)
Bus 188

Running daily between 04:43 - 23:13

Route: Chopin Airport – City Centre (Metro Politechnika station) – Praga Południe (Wiatraczna); main streets: ŻWIRKI I WIGURY - AL. ARMII LUDOWEJ - AL. STANÓW ZJEDNOCZONYCH – SZASERÓW – MAKOWSKA)
Bus 331

Running from Monday to Friday between 04:38 - 17:52

Route: Chopin Airport – Metro Wilanowska Station; main streets: NARKIEWICZA, WIRAŻOWA, POLECZKI, ŁĄCZYNY, PUŁAWSKA, AL. WILANOWSKA
Night Bus N32

Running daily between 23:09 – 04:39

Route: Chopin Airport – Central Railway Station


A ako sa dostanes do Varsavy si hadam uz vygooglis
buchač
09.08.13,06:32
Buchač, bližšie informácie? Taxíkom by bolo drahšie ako autom, pešo a na koni by som na letisko do pondelka nedošiel.
Daj si do vyhľadávača " transfer košice waršava "....( pre mňa aktuálne sú KE - ak by ..)

Vyjdú Ti viaceré stránky , napríklad :

35 €
Lokalita: Košice
Firma M trans ponúka pravidelnú prepravu osôb na letiská KRAKOW, KATOWICE, RZESZOW, VARŠAVA, VIEDEŇ, BRATISLAVA a BUDAPESŤ.
U nás BEZ zavádzajúcich informacií o dosadzovaní do počtu a nereálne nízkej cene, za ktorú aj tak nikdy nebudete cestovať!!!
Len v M trans Krakow už od 35 €, viď. zľavené prepravy na našej stránke www.poprad-krakow.sk alebo na t.č.: 0902 754 367 aj SMS...
Všetky autá sú klimatizované, majú poistenie prepravovaných osôb,
šoféri majú doklad o odbornej spôsobilosti a množstvo ďalších výhod len u nás.
Teší sa na Vás vaša spoľahlivá preprava M trans
http://sluzby.bazar.sk/5062534-doprava-na-letisko-krakow-a-katowice

Skús podobne......východné Slovensko je široký pojem ....
Nejak sa už do východiskového bodu dostaneš , na letisku už len vystúpiš ..
buchač
11.08.13,12:27
Skús podobne......východné Slovensko je široký pojem ....
Nejak sa už do východiskového bodu dostaneš , na letisku už len vystúpiš ..

Na neužitočné sa môžem oné .....
Iba to nejak nechápem ...
Takže sa trochu inak opýtam ...

Nedal si tú východziu stanicu toho zapadákova niekde na rusnakoch ...
Nedal si počet cestujúcich ...
Jedno s druhým mi potom vychádza :

Poviem aj inak .
Išiel som do Budapešti na letisko ...
Odviezol a pootom po mňa s bratom prišiel zať .
Samozrejme , že na PHM sme dali .....a oveľa viac ako za ten mikrobus ...

Na blbú otázku blbá odpoveď - tá prvá ...
Tá druhá Ti nevyhovuje z akého dôvodu ???
Alebo čo Ti vlastne nevyhovuje???

...a že vraj Letko ...letom-svetom.........pche .....
Letko
12.08.13,03:28
Sorry Buchač, dával som ti užitočné na tablete a teraz pozerám na PC a je tam neužitočné, bola to technická chyba. Porada asi nie je 100% kompatibilná s iOS.

Cestuje z BJ moja neter do Varšavy, nakoniec ju vezú autom na LPG, preto som v inej téme spomínal splnomocnenie v poľskom jazyku.

Či bude autom drahšie? Asi drahšie ako vlakom, ale komu niet rady...
converse
22.09.13,10:23
Zdravim, vie mi niekto poradit ako sa dostanem vo WAW z autobusovej stanice Dworzec Autobusowy Metro Wilanowska s.14 na letisko WAW. Dakujem.
avalik
22.09.13,11:16
Zdravim, vie mi niekto poradit ako sa dostanem vo WAW z autobusovej stanice Dworzec Autobusowy Metro Wilanowska s.14 na letisko WAW. Dakujem.

hore v mojom prispevku mas - autobus 331 cez pracovne dni
alebo pozri aj http://www.ztm.waw.pl/?c=571&l=2
converse
22.09.13,19:02
Diky - hlavne za link - pomohlo mi to :)
converse
23.09.13,09:52
Zdravim, na uvedenej stranke som sa ale nedocitala ako dlho trva cesta busom 331 na letisko. Prichod zo Rzesowa mame o 13:00 a o 15:10 letime do NY. Da sa to stihat v rozumnom case na letisko?
avalik
23.09.13,10:05
Zdravim, na uvedenej stranke som sa ale nedocitala ako dlho trva cesta busom 331 na letisko. Prichod zo Rzesowa mame o 13:00 a o 15:10 letime do NY. Da sa to stihat v rozumnom case na letisko?

http://ztm.waw.pl/rozklad_nowy.php?c=182&l=2&g=332&n=3009&o=16&h=14.45
converse
23.09.13,19:03
No jo, len keby posledny bus 331 nesiel doobeda o 9:35 a dalsi ide az poobede o 14:30. Medzitym je pauza. A prave v tejto pauze som potrebovala spojenie.
buchač
23.09.13,19:16
No jo, len keby posledny bus 331 nesiel doobeda o 9:35 a dalsi ide az poobede o 14:30. Medzitym je pauza. A prave v tejto pauze som potrebovala spojenie.

https://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=taxi+war%C5%A1ava&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest