marijko
09.08.13,09:02
Zdravím Vás.
Mám na sklade tovar ktorý som pôvodne kúpil na účel ďalšieho predaja ale teraz by som ho potreboval používať v podnikaní a potreboval by som ho previesť do majetku. Tovar je už na sklade dlhšie a bol zaúčtovaný ako zásoby.

Je možné vystaviť faktúru sám na seba za nákupnú (skladovú cenu), interným dokladom faktúru uhradiť a zároveň tovar zaradiť do majetku? Jedná sa o niekolo poloziek v jedn. cene do 100 eur. Z danoveho hladiska by to mohlo byt OK kedze nakup tovaru je odpocitalny vydaj a predaj zd. prijem cize co sa tyka tychto poloziek ked vyfakturuem presne tu ciastku ktoru som zaplatil pri nakupe budem na nule - neoberiem tento stat ani o cent. Jedine to nebudem mat zauctovane ako nakup drobneho majetku (ako keby som to kupil priamo do majetku) ale ako bezny predaj ...

Uctujem v JU, neplatca DPH.

Dlhsiu dobu som patral a k nejakej inteligentnej odpovedi som sa nedopatral, prosim Vas o radu.

Dakujem
Mila123
09.08.13,07:42
vystavuješ iba ID,
ním ponížiš stav zásob na sklade a zároveň zvýšiš stav majetku
marijko
09.08.13,08:49
a do penazneho dennika co dam?
veronikasad
09.08.13,08:50
Predsa tam zaúčtuješ ten interný doklad, o ktorom píše Mila123
Lubo44
09.08.13,10:02
Myslím, že vôbec netreba účtovať v peňažnom denníku. Urob len výdajku aby si dostal tovar zo skladu do spotreby. To je všetko. Použiť tovar na účely podnikania (nemyslím tým jeho predaj) je normálne bežné. Hlavne keď už dlhší čas leží na sklade.
kn-alka
09.08.13,10:18
Nič neúčtuješ v peňažnom denníku, stačí len výdajka zo skladu s poznámokou - spotreba.... v nákladoch ten tovar máš - účtoval si o ňom pri nákupe
Antonia Jendrišáková
10.08.13,07:10
V peňažnom denníku zásoby tovar mínusová suma, zásoby DHM plusová suma. Môžeš v ráci uzávierkových cez interný doklad.
marijko
13.08.13,09:57
Dakujem Vam vsetkym velmi pekne!