andrea123
09.08.13,10:37
Dobrý deň, prosím rada by som sa spýtala - známy robí web stránku, na ktorej má nejaký platobný systém cez sms, nerozumiem tomu veľmi. Dodávateľ tohto softu na smsky mu povedal, že jeho stránka bude musieť byť tým pádom zapnutá 24 hodín denne. Samozrejme je možná technická odstávka, ale takto to musí ísť, nakoľko tá stránka sa bude trebárs každých 10 minút načítavať a podobne. Mám niekoľko otázok:
1 - viem že spotreba el.energie stúpne, ale ak by sme si vzali čisto iba žeby bol niekde PC, na nom internet pustená stránka a nič by sa tam nerobilo, alebo ak by sa robilo tak trebárs 2 hodiny denne (čo sa vlastne aj tak robi denne na nom), tak koľko by ma vyšla elektrina naviac?
2 - keď si vezmem, že nie každý človek má podmienky na to, aby mal zapnutý PC nonstop, predsa len elektrosmog a podobne - nie sú na toto nejaké firmy? lebo mna by napríklad aj napadlo, mať tú stránku dakde u niekoho zapnutú - u firmy, ktorá má takto na jednom PC zapnutých 20 stránok, ktoré musia byt zapnuté nonstop a platí sa im za nejaký poplatok? Lebo neznamená, že ak je stránka dakde zapnutá, že si ju ja nemožem zapnúť na svojom PC a pracovať s nou...

Ďakujem za všetky odpovede a riešenia

Andrea
misoft
09.08.13,15:31
No ten tvoj známy asi chce zo svojho PC urobiť server - pekná hlúposť. Mal si predplatiť nejaký webhosting - tam by mal svoj web, svoje úložisko a z domu by len do toho pristupoval.
A webhosting má inak riešený servis - prechádza často na zálohu a ide nonstop 24 hodín.
andrea123
09.08.13,16:01
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď, presne toto som potrebovala - nešlo mi do hlavy, že ako to chce. Neverím, že je totiž jediný, kto takúto stránku má,ktorá musí byť stále online, veď takých platobných stránok, alebo čo sa stále načítavajú je neúrekom - to by bolo strašne unavné, keby všetky stránky mohli ísť iba tak, že si doma dakto nechá PC...
ˇFakt ďakujem, super odpoveď. Ten už uvažoval aké PC kupi, aby mu to veľa nežralo :-)
Veľmi ste mi pomohol, určite mu to dám prečítať.
simm
09.08.13,17:48
Ak sa jedna o cistu webstranku, je skutocne neekonomicke na to prevadzkovat vlastny pc. Nehovoriac o obvyklej rychlosti pripojenia domacnosti, kde rychlosti smerom von su nizke, a samozrejme kontrukcia pocitaca tiez nemusi byt stavana na 24/7. Ine je, ak je potrebne nejakym sposobom prijimat SMS a online ich spracuvat v pocitaci v realnom case. Napriklad bezny mobil so vstavanym modemom cez kabel do USB portu. Toto riesenie moze byt naopak ekonomicky vyhodnejsie pre nizku prevadzku (do desiatok sms za hodinu). Samozrejme ide o riesenie, ktore by som nedoporucoval nasadzovat do "vaznejsich" uloh, kde sa jedna o pozadovanu mieru chybovosti pod urovnou 0,1%.
Neda sa povedat, ci je to hlupost, kym clovek nevie o co skutocne ide.