jano5
09.08.13,11:16
Súhlasili by ste, resp. čo si myslíte o tom, aby štát vracal DPH za stavebný materiál? Týkalo by sa to stavby rodinných domov a rekonštruckí bytov a domov. O vrátenie DPH by mohol požiadať len majiteľ tejto nehnuteľnosti.
tictac7
09.08.13,09:20
my určite súhlasíme, ale štát nie.....
buchač
09.08.13,09:24
Kurňa .....a ja som už všetky bločky vyšmaril .... :rolleyes:

Dalo by sa uvažovať v tom Tvojom ( nechcem priamo nazvať -stupídnom ) myšlienkovom pochode aj o tých , ktorí už majú postavené , kúpené , zrenonované , zrekonštruované ........???
Platil by tento návrh aj retroaktívne ...???

Si vieš predstaviť , že ako by to vedela slovač zneužiť ???
Dosť , že takúto možnosť zneužívajú podnikatelia , ktorí si za firemné peniaze postavia vily ....


Hentá anketa je o ničom !!!!!!!!!!!!!

1. Každému by sa to oplatilo .......či ????
2. Štát by na tom kuevsky stratil !
3. Pomoc štátu ???......už dosť pomáha , dokonca aj tam , kde nie je potrebné....
4. Aj ten , čo by si poradil , aj ten by sa domáhal svojej návratky DPH ....čím vyššia - tým lepšie .
5. Nezrealizovateľné ???......kua , v to dúfam ......
6. Ale viem ...a každý normálny tiež ...
avalik
09.08.13,09:49
preco prave za stavebny material? preco nie za potraviny? a preco rovno nezrusit dph?
pavol54
09.08.13,13:38
Otvorili v Ivanke Metro, taká partia nakúpila tovar a po zaplatení sa jeden, asi hlava spolku pýta pokladníčky "Tú dph nám kde vrátia?" A pokladníčka najprv pozrela na nich ako na majku z gurunu a vzápätí odpovedá : "Na vašom daňovom úrade"
pavol54
09.08.13,13:45
nielen stavebný materiál ale aj služby napríklad teraz mám otvorený internet a riešime stavebný problém tak by som mal vrátenú dph z poskytnutého internetového poplatku a ešte aj telefonovanie a prevádzka auta aj robotníkove jedlo veď staval
jano5
14.08.13,04:21
Mohla by to byť forma príspevku na bývanie. Ale máš pravdu, ľudom by to bolo málo a vymýšľali by prečo to a prečo nie to. Najlepšie je potom nič neodpúšťať, ale zvýšiť. A podnikateľia si aj tak vždy nájdu kľučky ako DPH neplatiť. Majú na to daňových poradcov...
jano5
14.08.13,04:23
Niekde táto možnosť odpočtu predsa len platí.

Máš pravdu, anketa mi nevyšla :)
marjankaj
14.08.13,06:18
Veď si zaplať daňového poradcu aj ty.:cool:
marjankaj
14.08.13,06:21
Nechceš náhodou byť ministrom financií?
Daj si to ako kampaň a Fico sa ani do parlamentu nedostane.:---
A my ako štát sa umiestnime hneď za Zimbabve.