darkhammer
09.08.13,12:23
Ahojte.

Ak nastupujete do pracovneho pomeru podpisujete aj pracovnu zmluvu kde sa vo vacsine pripadov okrem ineho uvadza aj zakaz vykonavania cinnosti ktore ma firma uvedene v Obchodnom registri.

Dajme tomu ze si privirabamu urcitou cinnostou napriklad Kreslenim map. Spomeniem to niekomu vo firme a ten niekto si zmysli ze to zada do OR a ze takuto cinnost moze vykonavat aj firma kedze ma takeho zamestnanca.

Mozem vykonavat danu cinnost aj nadalej kedze k datumu podpisu zmluvy este nebola v OR alebo odo dna zapisu cinnosti do OR musim s jej vykonavanim prestat???
Tweety
09.08.13,10:27
§ 83
Výkon inej zárobkovej činnosti (1) Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v pracovnom pomere vykonávať inú zárobkovú činnosť, ktorá má k predmetu činnosti zamestnávateľa konkurenčný charakter, len s predchádzajúcim písomným súhlasom zamestnávateľa. Ak sa zamestnávateľ nevyjadrí do 15 dní od doručenia žiadosti zamestnanca, platí, že súhlas udelil.

(2) Zamestnávateľ môže udelený súhlas podľa odseku 1 z vážnych dôvodov písomne odvolať; v písomnom odvolaní súhlasu je zamestnávateľ povinný uviesť tieto dôvody. Po odvolaní súhlasu zamestnávateľom podľa prvej vety je zamestnanec povinný bez zbytočného odkladu inú zárobkovú činnosť skončiť spôsobom vyplývajúcim z príslušných právnych predpisov.

(3) Súhlas zamestnávateľa podľa odseku 1 sa nevyžaduje na výkon vedeckej, pedagogickej, publicistickej, lektorskej, prednášateľskej, literárnej a umeleckej činnosti.
darkhammer
09.08.13,11:13
to mi je jasne :) ale nieje to zavisle od datumu podpisu zmluvy? V case podpisu tato cinnost konkurencnou este nebola.

Pokial to zavisle nieje tak potom zamestnavatel moze pridavat nove cinnosti kedykolvek ak pride na to ze si zamestnanec privyraba aj mimo firmy
Tweety
09.08.13,11:15
ÁNo, samozrejme, ak pri podpise zmluvy firma takúto činnosť nevykonáva, nie je to konkurencia.
darkhammer
09.08.13,18:45
Dakujem :)