elizabet100
15.03.06,12:37
kto má podať DP za osobu, ktorá bola 01,02,03/2005 zamestnaná na slovensku, od 1.4.2005 bol na úrade práce do 31.8.2005 a os 1.9 2005 odišiel do Anglicka a vráti sa tak asi o rok?:confused:
DanielaSL
15.03.06,12:42
No tak asi nejaký najbližší príbuzný alebo niekto koho tým poverí. Termín daňového priznania je do 31.3. a nikto sa na DÚ nebude starať o to , že dotyčný bol vtedy v zahraničí. Povinnosť podať DP má zo zákona a túto si treba do daného termínu splniť.
Stina
15.03.06,15:09
Žiaľ je to tak, DP musí podať. Takže, ak sa má vyhnúť sankciám, odporúčam kontaktovať datyčného a podať DP v jeho mene. Sankcie sú pomerne vysoké..
Johanka
15.03.06,15:45
Ak nevieš, čo napísať do priznania, tak treba v jeho mene podať žiadosť o predĺženie lehoty na podanie DP (§ 49 ods.3 ZoDP). Ak v žiadosti uvedieš, že súčasťou príjmov budú aj príjmy zo zdrojov v zahraničí, predĺženie lehoty je možné až do 30. 9.2006. Je to dosť dlhá doba na to, aby ste sa skontaktovali a dohodli sa na obsahu priznania.