wojtasx20
09.08.13,14:31
Zdravim,

Prosim o pomoc. Jedna sa o moju kolegynu resp. jej psa. Dnes prisla za mnou so slzami v ociach, lebo susedia sa jej vyhrazali, ze jej otravia psika.

Kolegyna byva pri KE... teda v KE, ale je to cast mesta, kde uz su rodinne domy. Ma psa (zlaty retriever). Okrem toho, ze tie psy pomahaju nevidiacim, tak tiez pomahaju mentalne postihnutim deckam a prave taky vycvik presiel. Je to velmi slusny psik.
Asi pred rokom a pol ista rodinka (muz, zena, dve deti) kupili si pozemok hned vedla niej, kde stal stary dom, ktory potom zburali a postavili si novy. Nastahovali sa tam cca v aprili toho roku. Hned od zaciatku bolo jasne, ze maju problemy s tim psom. Nezelaju si, aby behal pri ich plote, aj ked pes nie je na ich pozemku, len na svojom. Najradsej by boli, keby kolegyna sa ho zbavila. Cez noc pes je doma, cize maju klud. Ked ho ide vyvencit, tak nezelaju si aby prechadzala s nim chodnikom, vedla ich pozemku. Okrem toho mali este kopec inych nezmyselnych argumentov.. a preco??? Lebo medved!

No, a cely problem je taky, ze vcera sa jej suseda vyhrazala, ze pes nesmie brechat od 14:00 do 18:00. Neviem ako, ale vraj ma mu to zakazat a ked nie, tak ho otravi... Vraj je to niejaka lekarka a vyzera na to, ze aj jej manzel je vysoko postaveny clovek. Zdalo by sa, ze su to ludia inteligentni, na urovni. Do teraz vztah medzi vsetkymi susedmi bol velmi dobry, ale ta rodina sa asi snazi to zmenit.

Klegyna sa boji, ze isto nieco mu urobia. Ako ma clovek postupovat v takej situaci?? Policia??

Vopred dakujem za pomoc!
alaya1
09.08.13,14:03
Ak pes nebeha po ich pozemku, inak neohrozuje ich deti, moze sa tvoja kolegyna na nu z vysoka...ale to je teoria, prax je ina. Co by som urobila ja. Sadla za pocitac a pisomne susede odpovedala na jej slovne vyhrazky o otraveni psa.
1.pes je na sukromnom pozemku
2.chodnik pred ich pozemkom je verejny -/ak je/, moze si po nom chodit , kto chce, ak ho pes neznecistuje
3. pes nerusi nocny klud
4.pes je pravidelne vakcinovany a prihlaseny na obecny- mestsky urad.

A zaverom by som dodala, ze ak sa este raz bude majitelom psa vyhrazat otravenim psa, poda na nu zalobu. Poslala by som to doporucene, do vlastnych ruk.

Myslim, ze da pokoj, ak vsak je pravda to, ze pes nechodi na ich pozemok.Urcite psa neotravi a kazdy jej pokus o rozhovor by som s jej vedomim nahrala na mobil.
misoft
09.08.13,15:09
... a oznámiť jej, že tieto vyhrážky sú zaznamenané a môžu byť použité proti nej v prípade nebezpečného vyhrážania - urobiť na ňu malé bu-bu-bu.
wojtasx20
09.08.13,17:47
Dakujem za odpoved alaya1.

Pes ma vsetke potrebne papiere. Nebeha po ich pozemku ani ten chodnik pred ich domom nie patri im, je to jednoducho chodnik pri ceste.
buchač
09.08.13,18:02
Ktorá časť mesta ....žeby Pereš ???
wojtasx20
09.08.13,18:23
Barca.
buchač
09.08.13,18:43
Nie ,žeby na tom záležalo ,pýtal som sa len kvôli obrazu ...
Pereš a aj Barca sú teraz obľúbené lokality všeliakých oných ....

Raz darmo , sú ľudia a ľudia ... nevyberieš si a suseda už zvlášť .
Každá rada drahá ...
misoft
09.08.13,21:03
Tak zostáva to BU-BU-BU! :D
ferde
09.08.13,21:33
nech si da do vrecka nahravač a spyta sa ich preco chcu otravit toho psa.Potom nech im tu nahravku ukaže .