hlinik
09.08.13,14:36
ahojte, chcem sa vas opytat: v sobotu mame svadbu a hned vo stvrtok letime na dovolenku mimo EU. Plati mi este stary pas alebo nie? Novy pas mi zasa mozu vydat iba s novou obciankou a na tu sa caka minimalne tyzden....je to zacarovany kruh....poradte prosim, vdaka
Tweety
09.08.13,12:48
Zrejme budeš musieť ísť so starým pasom( ak mu nevypršala platnosť). Ale dnes už vedia urobiť nový OP aj za jeden, dva dni, rovnako aj pas.
avalik
09.08.13,13:46
Pri podaní žiadosti o vydanie cestovného pasu na oddelení dokladov občan predkladá:

občiansky preukaz; ak občan nie je držiteľom občianskeho preukazu, predkladá rodný list a osvedčenie; prípadne potvrdenie o štátnom občianstve SR, ktoré nesmie byť od jeho vydania staršie ako šesť mesiacov, prípadne ďalší matričný doklad ak došlo k zmene matričnej udalosti, štátne občianstvo Slovenskej republiky je možné preukázať platným cestovným pasom, prípadne ďalšie doklady, ktoré sú potrebné na vydanie cestovného pasu,
...

http://www.minv.sk/?podavanie-ziadosti

v pondelok zajdi na pasove so starym obcianskym a sobasnym listom, pas vydaju aj do 2 dni
Braňo
09.08.13,14:17
Zrejme budeš musieť ísť so starým pasom( ak mu nevypršala platnosť). Ale dnes už vedia urobiť nový OP aj za jeden, dva dni, rovnako aj pas.

Tweety veď pokiaľ prijala nové meno, tak svadbou je neplatný. Mimo EˇU kontrolujú ľudí aj na databázu, čiže by v nej už nebola.
hlinik
09.08.13,14:31
no ja uz fakt neviem...kazdy mi povie nieco ine.....sobasny list mi vystavia na pockanie, ze? OP budem riesit az po dovolenke, ide o pas.......ked mi zaklade sobasneho listu vydaju pas do 2 dni, tak to bude fajn.........
ivka70
09.08.13,14:31
Pas straca platnost akonahle sa zmeni nejaky udaj v nom.
Ak by si svadbou nezmenila priezvisko, plati ti nadalej tvoj povodny pas.
Ak vsak zmenis meno, tvoj povodny pas sa stava neplatnym.
hlinik
09.08.13,14:34
ludia, vdaka!
avalik
09.08.13,14:39
este mi napadlo, na letenke mas ake meno? aj tam bude potrebne urobit zmenu, + ostatne papiere - informuj sa v cestovke
lujza.j
09.08.13,14:53
§ 22
Neplatnosť cestovného dokladu
Cestovný doklad je neplatný, ak
a) uplynula doba jeho platnosti,
b) bol poškodený tak, že sa ním nedá preukazovať totožnosť, zápisy v ňom sú nečitateľné alebo je porušená jeho celistvosť,
c) obsahuje neplatné alebo nesprávne údaje alebo neoprávnene vykonané zmeny,
d) podľa podoby tváre v cestovnom doklade nemožno identifikovať jeho držiteľa,
e) zanikne dôvod, pre ktorý sa držiteľovi vydal diplomatický pas alebo služobný pas,
f) je zaplnený záznamami,
g) držiteľ zomrel alebo bol vyhlásený za mŕtveho,
h) držiteľ stratil štátne občianstvo Slovenskej republiky; ak nedošlo k odovzdaniu cestovného dokladu, ten sa eviduje ako odcudzený,
i) držiteľ nahlásil jeho stratu alebo odcudzenie, alebo bol na príslušný útvar alebo ktorýkoľvek útvar Policajného zboru, alebo zastupiteľský úrad doručený ako nález,
j) pri jeho preprave z miesta vyhotovenia došlo k jeho strate alebo odcudzeniu,
k) došlo k poškodeniu dátového nosiča.21)

http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-647
hlinik
09.08.13,14:57
avalik: zajtra idem kupovat dovolenku, tak uz si dam nove meno :-) vdaka
hlinik
09.08.13,17:05
no: volala som na letisko, kedze tu nie sme vsetci taki, ktori mame rovnaky nazor + kazdy komu volam alebo pisem mi povie nieco ine......a tam mi povedali, ze mozem ist so starym pasom, ale mam si sosebou vziat sobasny list ...tak to urobim takto :-) potom sa ozvem ako som dopadla :-) vdaka za vase rady, cennim si to, ze ste si nasli cas a venovali mi par minut pri pisani vasich odpovedi :-) pekny vecer
ivka70
09.08.13,17:53
To by ma zaujimalo, kto ti taku blbost na letisku povedal, ked tomu tak doverujes. Uplne to protireci zakonu citovanemu vyssie. Ked ta nepustia ani do lietadla a zaplatena dovolenka ti prepadne, na koho sa odvolas?
Braňo
09.08.13,18:15
podľa môjho názoru tiež sobášom sa stane starý neplatný.
arizona
09.08.13,18:37
no: volala som na letisko, kedze tu nie sme vsetci taki, ktori mame rovnaky nazor + kazdy komu volam alebo pisem mi povie nieco ine......a tam mi povedali, ze mozem ist so starym pasom, ale mam si sosebou vziat sobasny list ...tak to urobim takto :-) potom sa ozvem ako som dopadla :-) vdaka za vase rady, cennim si to, ze ste si nasli cas a venovali mi par minut pri pisani vasich odpovedi :-) pekny vecer
To je riadna blbost!!!! Colnikov a letisko zaujima jedine pas,alebo OP /ak je mozny vstup do krajiny /,ale pochybujem, ze niekoho bude zaujimat tvoj sobasny list.
Tym, ze si zmenila priezvisko, je tvoj pas neplatny!!! ...

Neviem, do akej krajiny cestujes, ale ak je mozne,vybav si iba novy OP, pas si das urobit neskor,nemusis platit za urychlenie.

Osobne som tiez riskovala, bola som v zahranici na pas, kde som mala povodne meno. Ale to bolo dost rockov do zadu a poviem ti pravdu, trpla som celou cestou.

Dnes, ked uz su krajiny poprepajane pocitacmi a pod. by som sa bala riskovat. Mozno ten pas nevytiahnes ani raz z vrecka,ale nahoda je blbec...
hlinik
09.08.13,18:55
no, pas mi nestaci, lebo ideme do tuniska, no a hovor je zaznamenany , takze sa odvolam na to.......potom vam poviem ako to dopadlo....vdaka za rady aj tak!
buchač
09.08.13,18:56
avalik: zajtra idem kupovat dovolenku, tak uz si dam nove meno :-) vdaka
Zajtra je sobota ....
Ideš kupovať dovolenku ...
Len aby si svadbu stihla ...

Na základe čoho uvedieš tie dáta do tej zmluvy ???
Starý OP bude v podstate neplatný a nový ešte nevydaný ....

Bože môj ...kde chodia poniektorí po tie rozumy a nápady nezlučiteľné s normálnymi myšlienkovými pochodmi ???




...hliník se asi do Humpolce odstěhoval .....
alaya1
09.08.13,18:58
ahojte, chcem sa vas opytat: v sobotu mame svadbu a hned vo stvrtok letime na dovolenku mimo EU. Plati mi este stary pas alebo nie? Novy pas mi zasa mozu vydat iba s novou obciankou a na tu sa caka minimalne tyzden....je to zacarovany kruh....poradte prosim, vdaka


Moja dcera bola na dievcensky pas po svadbe 2krat na dovolenke, mimo EU. bez problemov.
buchač
09.08.13,19:06
Moja dcera bola na dievcensky pas po svadbe 2krat na dovolenke, mimo EU. bez problemov.
Ja to poviem ešte inak ...obrazne .

Tiež som počul , že strelná rana bolí ....
Ale až keď som sa ocitol na chirurgii , tak som pocítil , že ako ...:D :D :D
alaya1
09.08.13,19:08
Moja dcera bola na dievcensky pas po svadbe 2krat na dovolenke, mimo EU. bez problemov.
Ja to poviem ešte inak ...obrazne .

Tiež som počul , že strelná rana bolí ....
Ale až keď som sa ocitol na chirurgii , tak som pocítil , že ako ...:D :D :D

a co
buchač
09.08.13,19:16
Moja dcera bola na dievcensky pas po svadbe 2krat na dovolenke, mimo EU. bez problemov.
Ja to poviem ešte inak ...obrazne .

Tiež som počul , že strelná rana bolí ....
Ale až keď som sa ocitol na chirurgii , tak som pocítil , že ako ...:D :D :D

a co
...Tebe poviem ... :rolleyes::---
alaya1
09.08.13,19:21
Moja dcera bola na dievcensky pas po svadbe 2krat na dovolenke, mimo EU. bez problemov.
Ja to poviem ešte inak ...obrazne .

Tiež som počul , že strelná rana bolí ....
Ale až keď som sa ocitol na chirurgii , tak som pocítil , že ako ...:D :D :D

a co
...Tebe poviem ... :rolleyes::---


ok
lujza.j
10.08.13,04:04
ahojte, chcem sa vas opytat: v sobotu mame svadbu a hned vo stvrtok letime na dovolenku mimo EU. Plati mi este stary pas alebo nie? Novy pas mi zasa mozu vydat iba s novou obciankou a na tu sa caka minimalne tyzden....je to zacarovany kruh....poradte prosim, vdaka


Moja dcera bola na dievcensky pas po svadbe 2krat na dovolenke, mimo EU. bez problemov.
s neplatným pasom by som necestovala, človek nikdy nevie čo sa môže stať......a to prečo a začo to je tak, by nikoho nezaujímalo....
alaya1
10.08.13,04:10
ahojte, chcem sa vas opytat: v sobotu mame svadbu a hned vo stvrtok letime na dovolenku mimo EU. Plati mi este stary pas alebo nie? Novy pas mi zasa mozu vydat iba s novou obciankou a na tu sa caka minimalne tyzden....je to zacarovany kruh....poradte prosim, vdaka


Moja dcera bola na dievcensky pas po svadbe 2krat na dovolenke, mimo EU. bez problemov.
s neplatným pasom by som necestovala, človek nikdy nevie čo sa môže stať......a to prečo a začo to je tak, by nikoho nezaujímalo....

Neviem, ale kym nema vydany novy obciansky preukaz s novym menom, neplati stary pas? dcere to aspon takto vraveli u nas na pasovom.Nikto neskumal, co a ako, no ona isla do Tunisu na 2 terminy,.
lujza.j
10.08.13,04:23
ahojte, chcem sa vas opytat: v sobotu mame svadbu a hned vo stvrtok letime na dovolenku mimo EU. Plati mi este stary pas alebo nie? Novy pas mi zasa mozu vydat iba s novou obciankou a na tu sa caka minimalne tyzden....je to zacarovany kruh....poradte prosim, vdaka


Moja dcera bola na dievcensky pas po svadbe 2krat na dovolenke, mimo EU. bez problemov.
s neplatným pasom by som necestovala, človek nikdy nevie čo sa môže stať......a to prečo a začo to je tak, by nikoho nezaujímalo....

Neviem, ale kym nema vydany novy obciansky preukaz s novym menom, neplati stary pas? dcere to aspon takto vraveli u nas na pasovom.Nikto neskumal, co a ako, no ona isla do Tunisu na 2 terminy,.
neviem, kto nahadzuje teraz prvý zmenu?...ak by zmenu nahadzovali na úradovni pri prijímaní žiadosti na nový OP...bola by v systéme pod starým menom....ak to robí pracovníčka na MU, ako pri pobyte....lebo oni vydávajú sobášny ....tak potom už je v systéme....neviem do akej miery oni vstupujú do evidencie....kedysi nijako, aj pasy PO sa robili na mieste kde sa o ne žiadalo....pas sa dal vybaviť do 24h....
hlinik
10.08.13,05:03
buchac: svadbu mam o tyzden :-) alaya1: mne takisto 2 kamosky povedali, ze isli hned po dovolenke na stary pas, svadbu mali cca pred mesiacom a hned isli na dovolenku.......nemali ziadny problem..........:-) tak uvidime...
alaya1
10.08.13,05:05
buchac: svadbu mam o tyzden :-) alaya1: mne takisto 2 kamosky povedali, ze isli hned po dovolenke na stary pas, svadbu mali cca pred mesiacom a hned isli na dovolenku.......nemali ziadny problem..........:-) tak uvidime...
podla toho,kam ides.
lujza.j
10.08.13,05:07
buchac: svadbu mam o tyzden :-) alaya1: mne takisto 2 kamosky povedali, ze isli hned po dovolenke na stary pas, svadbu mali cca pred mesiacom a hned isli na dovolenku.......nemali ziadny problem..........:-) tak uvidime...
asi ked žiadny nebol...
ak nezabudnem a kamarát-raditel nedovolenkuje zistím....ako to je...
ivka70
10.08.13,05:12
Je to tvoja vec, riskujes ty sama.

Ano, mozes skusit ist na pas s dievcenskym menom a nemusi sa stat nic, odides aj prides.
Ale uvedom si, ze tvoj pas prestava byt dnom sobasa/ zmenou mena platny a teda ides cestovat do zahranicia s neplatnym pasom. Cokolvek sa moze stat, moze mat fatalne dosledky.

A este ides do Tuniska, v tomto case ... my mame az do odvolania zakazane vsetky SC do tejto krajiny, vynos vydalo vedenie v utorok tento tyzden ...
arizona
10.08.13,05:13
zajtra idem kupovat dovolenku, tak uz si dam nove meno :-) vdaka
Ak ides na dovolenku letecky, tak musis cestovke nahlasit nielen meno,ale aj cislo pasu,oni zajednavaju letenky.
Ale ty este cislo noveho pasu nevies,takze udas cislo stareho pasu? Tak si potom budes musiet nahlasit a zmenit aj udaje na letenke,ked dostanes novy pas.Ak ti nebudu sediet udaje na letenke,mozes mat problem. Ked zostanes trcat niekde na letisku,kde si ta budu par hodin preverovat ako nejakeho teroristu,to uz bude ina sranda .


Takze si to zbytocne moc komplikujes...
buchač
10.08.13,06:16
buchac: svadbu mam o tyzden :-)

........a tento rok ešte ??????
Nevesta pred vydajom ....šak to čistý koniec ....
Normál na ... http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10125.gif
hlinik
31.08.13,11:29
ahojte vsetci ... tak som tu ziva a zdrava :-) nemala som ziadny problem ani pri odchode do Tuniska, ani pri prichode domov :-) dokonca mi ani netrebalo sobasny list, ktory som mala so sebou ... vsetko bolo ok :-) tak sa nemusite nicoho bat a vestujte kludne aj po svadbe, majte sa pa
hlinik
31.08.13,11:30
*cestujte