oreska
09.08.13,23:11
Dobrý deň, chcem sa spýtať:

Vznikne mi nárok na zaradenie do evidencie a následne vyplatenie podpory v nezamestnanosti, ak som spoločníkom a konateľom firmy (od roku 2004) a bola som zároveň inde zamestnaná od roku 2000? Tento stav môžem kedykoľvek zrušiť. Je nejaká doba (lehota, v ktorej by som nemala byť spoločníkom) pred zaradením do evidencie UPSVaR, aby mi nárok na podporu vznikol? Momentálne som na RD a chcela by som ju prerušiť a nastúpiť na úrad práce.

Ďakujem.
Mila123
13.09.13,06:20
preštuduj si podmienky a zaradenie do evidencie na UPSVaR, hlavne po RD.....aby si si neublížila.....
KEJKA
13.09.13,12:30
Moja SRO
13.09.13,13:23
za určitých podmienok zamestnaná byť môže....
marjankaj
13.09.13,13:50
SRO ti kedykoľvek nezrušia.:eek: A nájsť niekoho na koho by si to prepísala tiež nie je jednoduché.
pbrezovsky
17.02.15,11:01
nemoze byt konatel ani spolocnik, tu je odpoved co mi prisla z Ustredia prace:
"To znemená, že ak by ste mali aj dohodu o vykonaní práce prípade o pracovnej činnosti t. j. vykonávali by ste zárobkovú činnosť, pričom by Vaša odmena za túto činnosť nepresiahla výšku 75% zo sumy životného minima, čo v súčasnosti predstavuje sumu 148,57 €, z dôvodu postavenia konateľa ako samostatne zárobkovo činnej osoby nespĺňate podmienky pre zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie."