oreska
09.08.13,23:25
Dobrý deň,

Od 22.5.2012 do 4.2.2013 som bola na MD, potom som formálne nastúpila do prace čerpaním 32 dní dovolenky - od 5.2.2013 do 20.3.2013 (ktorú mi firma nezaplatila, pretože išla 15.3.2013 do konkurzu. Zároveň som ale 5.2.2013 nastúpila na RD. Než som nastúpila na MD, bola som zamestnaná od roku 2000 nepretržite. Firma v konkurze chce so mnou rozviazať pracovnú zmluvu. Výpoveď som ešte nepodpísala, nakoľko mám nárok na odstupné. Dovolenku by mi mali preplatiť z garančného fondu sociálnej poisťovne. Od roku 2004 som spoločníkom / konateľom celkom inej spoločnosti, než som bola kedy zamestnaná. Túto funkciu chcem zrušiť pred nástupom na úrad práce, aby mi vznikol nárok na dávku.

Na dávku v nezamestnanosti má človek nárok, ak v posledných 3 rokoch pred zaradením do evidencie UPSVaR bol poistený aspoň 2 roky. Zarátava sa tam aj MD a RD? Som ešte zamestnaná vo firme, ktorá je v konkurze, ale som už 14 mesiac doma, čím by som už túto podmienku nespĺňala. Plánujem RD prerušiť a nastúpiť na úrad práce. Vznikne mi ale nárok na nárok na zaradenie do evidencie a následne vyplatenie podpory v nezamestnanosti alebo radšej zostanem doma na RD?

Ďakujem.