Lubomir Janovicky
10.08.13,00:04
Som prihlásený na úrade práce od 1.7.2013, končím 26.8.2013 (mám sľúbenú robotu). Medzi tým som si našiel robotu na dohodu o vykonaní práce mimo bydliska - cca 100 km od bydliska. Dohodu mi dali predom, aby som s nou mohol ísť osobne na úrad a splnil si tak oznamovaciu povinnosť.
Teraz príde zábavná časť: na úrade mi bolo oznámené, že ak pracujem na dohodu, musím prísť 4x týždenne sa podpísať na úrad. Čiže jedniná šanca ako normálne pracovať je vyradiť sa z evidencie.
Nikde na internete som takéto niečo nenašiel a príde mi to absurdné, viac-menej keždý deň (okrem jedného do týždňa) sa prísť ukázať na úrade.

Vie sa nikto k tomuto vyjadriť? Len ma chcú nanútiť, aby som sa vyradil z evidencie, alebo je toto normálny postup?

Keby niečo, zmluvu mám postavenú tak, aby som nedostal viac ako tých cca 148 eur (35 hodín po 4 eurá v hrubom).

Ďakujem za odpovede.
kremienok76
10.08.13,11:15
No tak s týmto som sa stretla, ale raz do týždňa chodia podpisovať moji dohodári, našťastie sú v tom istom meste na UPSVaR kde pracujú ..... a je to teda fakt postavené na hlavu.
ivka70
10.08.13,15:07
Rozhodnutie, ako casto sa nezamestnany bude hlasit na UP je od zmeny zakona vyslovene v kompetencii prislusneho UP.
Takze ak "tvoj"UP a "tvoj" uradnik maju taketo postupy, ty si povinjy ich respektovat, kedze ako nezamestnany mas nielen prava, ale aj povinnosti.
Hakika
11.08.13,17:37
u nás napríklad dohodári chodia iba raz za mesiac, asi to fakt závisí od konkrétneho úradu práce
Mila123
11.08.13,17:45
možno preto sa musíš hlásiť 4 x za do týždňa, nakoľko ďaleko do zamestnania by si nechodil, kebyže zarobíš iba do 148 € / mesačne .....